Jak zła jest sytuacja w polskich bankach

Aktualna sytuacja na rynku usług bankowych w sumie do złych nie należy. Niby dalej bardzo daleko naszemu światu do hossy, ale można w sumie rzec, że na całe szczęście nieźle się to wszystko utemperowało. Nie słyszeć o mega katastrofach, wszechobecnej potrzebie dotowanie naszymi środkami banków. Jednak akurat tak przedstawiają się realia świata bankowego, jeśli w grę wchodzą kwestie wewnętrzne. A jakby nie patrzeć przeciętnego czytelnika przede wszystkim zainteresowało bardziej to jak banki podchodzą teraz do typowego klienta.

W małych firmach zazwyczaj kwestie księgowe należą do właścicieli

Prowadzenie firmy to niełatwe zadanie. De facto ani w przypadku małych firm, ani w dużych korporacjach zarządzanie nie przychodzi łatwo – w mikro przedsiębiorstwach na ogół kwestie zarazem księgowe, jak i kadrowe są na naszej głowie, z kolei jeśli chodzi o duże korporacje trzeba kontrolować co najmniej kilka działów, co też nie jest łatwym zadaniem. Najtrudniejszą kwestią są, tak w jednym, jak i drugim przypadku, kwestie finansowe – bez nich firma ani nie będzie się rozwijała, ani nie będzie przynosiła żadnych zysków.

Egzekucja wierzytelności na rachunku bankowym dłużnika

Zajęcie rachunku bankowego dłużnika przeprowadzone jest z momentem doręczenia placówce bankowej zajęcia wierzytelności trasata z tytułu prowadzenia rachunku w banku. Bank zobligowanym będzie zająć rachunek bankowy dłużnika nawet w przypadku nie wskazania przez wierzyciela dokładnie numeru rachunku bankowego. Starcza więc informacja wierzyciela, iż trasat może w danym banku mieć rachunek .