Cyberwojny

Obecnie pecety znajdują się w zasadzie wszędzie. Od dziesięcioleci ludzkość wojuje z złośliwymi wirusami komputerowymi, które mogą zniszczyć sprzęt. Teraz wirusy wyewoluowały i stały się bronią w rękach państw i organizacji terrorystycznych. Dzień w dzień na całym świecie zdarzają się kradzieże informacji oraz próby dostania się do państwowych komputerów. Wirusy cyfrowe grożą nawet telefonom komórkowym.

Audyt finansowy w czasie kryzysu

Burzliwy czas załamania gospodarczego może zniszczyć dużo z pozoru dynamicznych firm. Ważne jest rzecz jasna prozaiczne szczęście, lecz nie należy zapominać również o bezbłędności w finansach. Nierzadko pomyłki w prowadzeniu finansów mogą uczynić, że firma wpada w tarapaty gospodarcze.

Kontrolowanie budżetu to wielce ważny element funkcjonowania przedsiębiorstwa

Kontrola w firmie to obecnie nadzwyczaj istotna rzecz. Niełatwo posiadać pewność własnych zysków, jeżeli od czasu do czasu nie sprawdzi się, co dokładnie dzieje się z funduszami jak również jak wywiązują się z zadań liczni pracownicy. Reguły kontroli najlepiej jednak przeprowadzać z głową a, także rozsądkiem, bez wielkich szaleństw. Zbyt duży nadzór może bowiem skomplikować wykonywanie codziennych obowiązków, niewłaściwie wpłynąć na kondycję pracowniczą, co przekłada się z kolei na wyniki firmy. Kontrolować dobrze więc jedynie, co jakiś czas, lecz za to zrobić to jak najlepiej. W jaki sposób jednak do tegoż się zabrać? Pożyteczne może być tutaj słowa controlling narzędzia.