Zdania użytkowników, czyli jakimi metodami osiągać lepsze wyniki sprzedażowe

Każdy, kto decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej chce osiągać jak najlepsze wyniki. Nie ma tu znaczenia, czy oferuje się książki, galanterię skórzaną czy oferuje stojące na najwyższym poziomie usługi fryzjerskie – zdanie klientów zawsze jest istotne. Aby je poznać, zdecydować się można na badania marketingowe. Badanie satysfakcji klientów przeprowadzić można rzecz jasna samodzielnie.

Jakie są różnice między oceną 360 stopni a tradycyjnym sposobem oceny i analizy pracy?

W pewnym momencie każdy zatrudniony poddawany jest generalnej ocenie szefostwa. W danych, uzgodnionych uprzednio terminach badane są wyniki pracy każdego, biorąc pod uwagę różnego typu kryteria. Wtedy niesamowicie ważną rolę spełnia ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans każdego z członków zespołu oraz ma duże znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są też klienci oraz współpracownicy – zależnie od charakteru przedsiębiorstwa.

Utrzymanie klienta to w dzisiejszych czasach duże wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa

Kiedy wchodzimy do sklepu patrzymy na wszystko zupełnie inaczej niż ludzie, którzy pracują w sklepie. To coś jakbyśmy byli w dwóch różnych światach. Jednak przy zakupach nie zwracamy na to uwagi i spoglądamy na osoby sprzedające czasem z lekkim zdenerwowaniem, bo w sumie mamy już dość tego ich: „a czy w czymś pomóc”, „a czy może coś pokazać”? Niby kulturalnie i grzecznie, ale brakuje szczerej radości w głosie. I o to właśnie rozchodzi się wszystko, co związane z obsługą klienta, mianowicie brak szczerości w tym, co robi osoba, która sprzedaje. Totalnie odmienna jakość obsługi klienta jest w momencie, kiedy sprzedawca – zwany czasami doradcą klienta – wie, co robi i nic nam nie wciska na siłę, a raczej poznanymi przez siebie technikami jest w stanie tak nami pokierować, że chociaż kupimy o wiele więcej, niż mieliśmy w zamiarze, to i tak będziemy zadowoleni.