Jakie są różnice między oceną 360 stopni a tradycyjnym sposobem oceny i analizy pracy?

W danym momencie każdy zatrudniony poddawany jest generalnej ocenie kierownictwa. W danych, uzgodnionych wcześniej terminach badane są wyniki pracy każdego, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. Wówczas szczególnie istotną rolę odgrywa ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans każdego z członków zespołu oraz ma ogromne znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są również klienci i współpracownicy – w zależności od charakteru przedsiębiorstwa.

Utrzymanie klienta to w dzisiejszych czasach duże wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa

Gdy pojawiamy się w sklepie patrzymy na wszystko ciut inaczej niż ludzie, którzy pracują w sklepie. To coś jakbyśmy byli w dwóch różnych światach. Ale przy zakupach nie zwracamy na to uwagi i patrzymy na osoby , które sprzedają czasem z jakimś zdenerwowaniem, bo w sumie mamy już dość tego ich: „a czy w czymś pomóc”, „a czy może coś pokazać”? Niby miło i grzecznie, ale nie słyszymy prawdziwej radości w głosie. I o to właśnie rozchodzi się wszystko, co związane z obsługą klienta, mianowicie brak szczerości w tym, co osoba sprzedająca robi. Zupełnie inna jakość obsługi klienta jest w momencie, kiedy sprzedawca – zwany czasami doradcą klienta – zna się na rzeczy i nic nam nie wciska na siłę, a raczej znanymi sobie technikami potrafi tak nas nakierować, że choć kupimy o wiele więcej, niż mieliśmy w zamiarze, to i tak będziemy zadowoleni.

Zdania użytkowników, czyli jakimi metodami osiągać lepsze wyniki sprzedażowe

Każdy, kto decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej chce osiągać jak najlepsze wyniki. Nie ma tu znaczenia, czy oferuje się książki, galanterię skórzaną czy oferuje stojące na najwyższym poziomie usługi fryzjerskie – zdanie klientów zawsze jest istotne. Aby je poznać, zdecydować się można na badania marketingowe. Badanie satysfakcji klientów przeprowadzić można rzecz jasna samodzielnie.