Analiza procesu tworzy się z wielu procesów statystycznych, bez jakich trudno sobie wyobrazić skuteczny program sterowania jakością.
Analiza, optymalizacja, fachowe zastosowanie systemowego wsparcia takich procesów to niemalże warunek sukcesu, a również czynnik decydujący o stabilnej sytuacji na rynku. Zawarte w module procedury uzupełniają i poszerzają funkcje modułu i umożliwiają w skrupulatny sposób przyjrzeć się wydajności jakościowej firmy. Dzięki zgodności strategii statystycznych z różnymi standardami, analityk zdobywa bardzo duży obszar statystyk bez potrzeby dostosowywania analiz.

finanse

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Analiza procesów jest instrumentem do osiągnięcia większej skuteczności organizacji. Analiza procesu dostarcza także obszernej gamy analiz zezwalających oszacować struktury pomiarowe zarówno dla danych liczbowych, jak i danych alternatywnych –
Poprawnie sporządzona analiza pozwala wyeliminować rezultat optymalizacji jednego odcinka jednostki kosztem innych.

środki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Analiza procesów biznesowych to pierwszy krok na drodze ulepszeń. Obejmuje on analizę jednostki pod kątem pojedynczych przedsięwzięć podejmowanych przez pracujących w kooperowaniu z innymi pracownikami, także środowiskiem. W wyniku takiej analizy powstaje przedstawienie schematów i grafów działania firmy i jego poszczególnych oddziałów organizacyjnych.

Dzięki zaprezentowaniu procesów w formie modeli można w sposób klarowny zademonstrować opis działania firmy, jego strukturę, również rozpoznać obszary potrzebujące optymalizacji, albo określić te, które wymagają wprowadzenia procesów.