Zawód aktuariusza

Właściwe podejście do każdego z naszych klientów to bez wątpienia wyróżniająca nas cecha. Dbamy o komfort naszych klientów czy o całkowite zadowolenie z otrzymywanych rozwiązań. Patrząc na usługę taką jak wycena rezerw zauważa się niemałe zaangażowanie doświadczonego specjalisty, który dokłada wszelkich starań do oferowania najlepszych możliwości. Profesjonalne czy indywidualne podejście do sprawy każdego klienta zapewnia najlepsze, czyli planowane od początku rezultaty.

Gdy chcesz prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz obliczyć rezerwy na świadczenia pracownicze

Obecne przepisy kładą na pracodawców wymóg wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Wykonanie tego typu analiz zleca się firmom aktuarialnym. Gdy zatrudniający chce prowadzić swą działalność w świetle obowiązujących przepisów, musi znaleźć specjalistę, który wykona obliczenia oraz sporządzi raport.

Ocena rezerw na podstawie standardu KSR6 winna być przeprowadzona w każdej prestiżowej firmie

W tej chwili najprawdopodobniej w każdej sferze życia używane są pewnego rodzaju normy i zapisy z rozlicznych ustaw. Niekiedy nawet o tym nie wiemy, a jednak ciążą nad nami różnorodne przepisy, których powinniśmy przestrzegać. W księgowości rzeczą szalenie istotną jest wycena rezerw, którą przeważnie zajmuje się fachowiec w tej dziedzinie.

Kim jest aktuariusz i jakimi ważkimi sprawami się zajmuje?

Aktuariusz jest to osoba, jaka zajmuje się profesjonalnym obliczaniem ryzyka a także wartości bieżącej rozlicznych projektów finansowych, szczególnie takich, jakie są obarczone jakimś ryzykiem albo też należą do projektów długoterminowych. Aktuariusz to profesjonalista i fachowiec, który jest dokładnie związany z branżą finansów, ubezpieczeń bądź też planów emerytalnych.