Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie. Poza tym, iż musimy o wszystkim pamiętać to jesteśmy zmuszeni ciągle trzymać rękę na pulsie, analizować rynek, trendy na nim występujące, zwroty akcji.

Trzeba w pewien sposób kontrolować naszych pracowników, ponieważ to od nich zależy tak naprawdę powodzenie wielu projektów. Jeśli masz dużą firmę to właściwie musisz pamiętać, iż każdy z działów odgrywa wielką rolę w każdym momencie funkcjonowania. Zakłócenia w konkretnym obszarze mogą skończyć się źle.

Możemy to porównać do pięknego, lśniącego auta. Sprawuje się bez zarzutu, a co najbardziej istotne zachwyca innych swoich wyglądem. Samochód jednakże to ogromny organizm, gdzie jedna usterka jest w stanie wpłynąć na inne. I co z tego, że Twój samochód aż razi oczy swoją wspaniałością, kiedy nagle staje na środku autostrady, gdyż coś się stało, jakaś drobinka się popsuła. Tak samo jesteśmy w stanie powiedzieć o przedsiębiorstwie, jako o wielkim organizmie, gdzie nie do końca wszystko jest ustalone na zawsze. Tak więc, identycznie jak Twój piękny samochód może się normalnie zepsuć przez jakąś drobną usterkę, identycznie jakiś dział w Twojej firmy, a przeważnie jedna osoba, może „zawalić” i ciężko będzie to naprawić.

kalkulator

Źródło: www.morguefile.com

Najczęściej takie błędy wychodzą w działach odpowiedzialnych za program kadry. Może się tam coś nie zgadzać na przykład listy płac i już jest kłopot. Ważne, więc, ażeby tego typu działy miały jak najdogodniejsze warunki do pracy, były wyposażone w najbardziej zaawansowane programy, przykładowo program do fakturowania online. Dlatego też prowadzenie firmy to zajęcie dla osób o mocnych nerwach, dla osób zorganizowanych i umiejących budować prawdziwy zespół. Osoba, która prowadzi firmę powinna mieć także cechy przywódcze, w razie potrzeby będzie mobilizować, wspierać, lecz też musi potrafić powiedzieć coś szczerze, prosto z mostu. Nie może się obawiać, iż kogoś zrani.

Konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Czy zaintrygował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to idź dalej smartvest pożyczki pod zastaw i przejrzyj tam kolejne fascynujące posty. Nie ociągaj się!

Ale właśnie konstruktywna, bo jeśli będziemy na wszystko reagować złością, a nasze znerwicowanie przeniesie się na innych pracowników to nie będziemy zbyt lubiani, a ludzie będą u nas pracować jedynie dlatego, że nie mają obecnie innych możliwości. To nie buduje dobrej atmosfery w zespole. Bądźmy dobrym, ale i sprawiedliwym szefem. Jak wymaga tego sytuacja pochwalmy, jak ktoś zawali zareagujmy, ale nigdy nie róbmy tego, żeby odreagować stres.

Więcej na