Zostań widoczny na jezdni dzięki folii fluorescencyjnej

przez | 1 grudnia 2022
Mieszkając w dużym mieście, rzadko trafia nam się sytuacja, kiedy wieczorem znajdujemy się w zupełnej ciemności, bowiem w każdym miejscu świecą się latarnie. Jednak nawet będąc w półmroku, można być niezauważonym przez kierowcę.

polska

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Toteż dobrze jest nosić na sobie fragment stworzony z foli odblaskowej, który zapewni, że każdy pojazd nas zauważy.
Od kilka lat ważna jest ustawa, według której każdy kierowca musi mieć w pojeździe kamizelkę, do której zrobienia posłużyła folia fluorescencyjna. Dzięki temu, w obliczu przymusu opuszczenia pojazdu w środku nocy na ruchliwej ulicy, jest on widoczny dla innych kierowców. Lecz nakaz ten nie obowiązuje pieszych, z których niektórzy każdego dnia przemierzają ciemne drogi po zmroku. W takich przypadkach nierzadko trafiają się wypadki, wywołane złą widocznością. A wystarczyłaby folia fluorescencyjna, a każdy uniknąłby nieprzyjemności. Dlatego też, współcześnie media przestrzegają pieszych.
Co możesz zrobić jako piechur, który nierzadko spaceruje wzdłuż źle oświetlonych dróg, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomoże ci folia odblaskowa. Zrobiona jest ona ze sztucznego materiału, pokrytego neonową barwą, który świeci się jaskrawo w ciemności (przeczytaj dodatkowe informacje). Folię możesz zakupić na aukcji internetowej, kupując metr bieżący. Potem możesz wykroić z niej dowolny kształt, po czym przyczepić do materiału – jej tylna strona jest już powleczona substancją klejącą. Doskonale nada się na płaszcz, torebkę, lubf nawet buty.
Kiedy znajdujemy się na nieoświetlonej drodze po zmroku, jesteśmy praktycznie niewidoczni dla kierowcy, dlatego należy w jakiś sposób się odciąć od ciemności.

Wówczas pomocna będzie folia (zobacz folia kurczliwa) odblaskowa, która przyklejona na dowolnym materiale gwarantuje nam, że nie pozostaniemy niezauważeni. Tego rodzaju produkt odszukamy w internecie, można kupić całą jego belkę, lub też jedynie metr bieżący.