Zorganizowanie najlepszej konferencji – w jakim miejscu i jak

przez | 19 września 2022
Organizowanie konferencji to trudne zadanie, które wymaga dobrego przygotowania. Jeśli chcemy, aby to wydarzenie stało się niejako wizytówką firmy, wszystko musi być wypracowane w najmniejszych szczegółach. Liczy się zarówno wartościowe przemówienia, wygoda, jak i gwarantowane pauz, podczas których nie można zostawiać gości bez zapewnionych rozrywek.

polecane

Autor: Memorial Student Center Texas A&M University
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie trzeba skupić się na dokładnej liczbie zaproszonych osób. Dzięki temu dowiemy się, jak sporych sal potrzebujemy. Konferencje są zazwyczaj przynoszą stres wykładającym, warto sprawić, aby czuli się jak najbardziej komfortowo. Zbyt duża sala spowoduje wrażenie pustki. Nikt nie będzie swobodnie wykładał, jeżeli sala będzie pusta. Tak samo dzieje się w przypadku zbyt małej sali. Wszyscy goście powinni mieć zapewnione miejsce. Poza tym zbyt duża liczba osób w za małej powierzchni może spowodować zasłabnięcia, a tego z pewnością nikt nie chce. Reasumując wielkość sali pełni niemal kluczową rolę. Oczywiście należy zadbać także o inne aspekty. Ważne jest, aby uczestnicy nie musieli przemieszczać się miedzy salami konferencyjnymi, restauracją i miejscem noclegu. Konferencje (tutaj) w hotelach, gdzie zapewniona jest każda z wymienionych czynności są doskonałym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na tym, aby konferencja pozostała zapamiętana na długi czas należy zorganizować coś niezwykłego w oryginalnym miejscu, który będzie zapewnieniem nie tylko świetnej części oficjalnej, lecz także wspaniale zapełni czas pomiędzy poszczególnymi wykładami.

konferencja

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Takie konferencje z pewnością spełnią swoje zadania. Idealnym miejscem organizującym tego typu konferencje jest Zamek Joannitów (do wglądu). Jest bardzo klimatycznym miejscem, które na pewno spodoba się uczestnikom. Dodatkowo zespół osób, które tam pracują zajmuje się całym przebiegiem wydarzenia. Naszą rolą jest jedynie ustalenie tego, czym jesteśmy zainteresowani oraz nadzór nad organizacją. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazę „Zamek Joannitów”. Otrzymamy dostęp do strony, gdzie poznamy wszelkie szczegóły związane z organizowaniem konferencji, obejrzymy galerię fotografii i całkowitą ofertę tego miejsca. Nietuzinkowo poprowadzone konferencje mogą stać się swoistą wizytówką firmy oraz doskonałą reklamą. Należy więc organizować to wydarzenie niezwykle skrupulatnie, aby absolutnie nic niespodziewanego nie zepsuło naszych planów.