Zmień swój wizerunek na rynku

przez | 7 maja 2022
Coraz większa liczba firm i przedsiębiorstw docenia obecnie rolę budowania własnego wizerunku na rynku, jak również dobrych relacji z obecnymi i ewentualnymi klientami. W tym celu wykorzystywany jest tak zwany marketing relacji. Polega on na tezie, że wartością nadrzędną jest poznanie klienta i jego potrzeb. Zadowolenie klienta z działania przedsiębiorstwa jest niezwykle ważne, ponieważ może wpłynąć korzystnie na przyszły wizerunek przedsiębiorstwa.

Jedna z zasad marketingu relacji traktuje o tym, że trzeba bardziej skupiać się na zaspokajaniu potrzeb klienta teraźniejszego, niż na próbach uzyskania nowych. Nie wolno w całej działalności zapominać o własnych pracownikach i ich prawach. Dialog z partnerami powinien odbywać się w przyjemnej, dobrej atmosferze.

Programy motywacyjne

Programy motywacyjne, zwane też lojalnościowymi, są niezwykle często używane przez firmy.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Stanowią one część marketingu relacji. Są metodą na budowanie zaufania nabywcy do określonej marki, przydając jej przy tym popularności. To z kolei pozwala na zwiększenie sprzedaży danego produktu, czyli na większy zysk. Statystycznie programy tego typu w największej części są rozpoznawane przez osoby o wyższym w stopniu wykształcenia, oni też są najczęściej ich uczestnikami. System lojalnościowy rzadziej natomiast dociera do ludzi niewykształconych, a także do ludzi starszych. Ogólny poziom poinformowania o nim jest nadal niezadowalający. Klienci często korzystają z programów motywacyjnych nieświadomie.

Programy motywacyjne na terenie kraju

W Polsce również istnieje dużo programów lojalnościowych >> więcej informacji. Zaufanie do tego typu programów deklaruje coraz większa liczba osób. Najpopularniejsze programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka zarządzany przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego typu programów zaliczyć można także różnego rodzaju karty stałego klienta, które można wyrobić np. w niektórych sieciach aptek. Stosunkowo nowym systemem jest program lojalnościowy „Rossnę”, organizowany przez sieć sklepów Rossmann.

Kliknij ten odnośnik, a wtedy zdobądź więcej szczegółów w kontekście analizowanej w tym serwisie zagadnień. Uzyskasz wtedy głębszą wiedzę!

W ramach tego programu oferowane są kilkuprocentowe upusty na akcesoria dla niemowląt, kupowane w tej sieci przez rodziców dzieci.