Założyłeś firmę i potrzebujesz dobrego konta – zobacz, gdzie prosto je odnaleźć

przez | 2 czerwca 2022
Po roku ’90-tym, gdy w Rzeczpospolitej rozwinął się kapitalizm, zawiązało się mnóstwo firm. Teraz kierunek do swoich firm i do samozatrudnienia nadal jest widoczny. Choć praca na własny rachunek nie należy do łatwych, to daje sporą satysfakcję. Co trzeba uczynić na samym początku, gdy firmę się założy?

garść banknotów

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze kroki należy skierować do urzędu, by uporządkować wszelkie formalności, podbić właściwe dokumenty. Później należy założyć rachunek bankowy dla firm. Można to zrobić bezpośrednio w oddziale banku albo przez stronę internetową. Konto bankowe przez Internet uruchamia się bezproblemowo. Wszystko jest prosto pokazane, klient jest prowadzony za rękę. Starczy zasiąść przed laptopem, wpisać na klawiaturze adres internetowy określonego banku i przejść na stronę główną. Po kliknięciu w ikonę ‘rachunek bankowy dla firm’ można konto bankowe przez Internet założyć. Trzeba podać informacje teleadresowe, nazwę firmy, numer NIP (o pożyczkach pod zastaw).

Kiedy ma się konto, można także zaciągnąć kredyty. Dla klientów danego banku są one znacznie bardziej preferencyjne niż dla klienta zewnętrznego. Wnioski o pożyczki można składać również przez Internet. To niezwykle wygodne, a nade wszystko pomaga wystrzyc się długich kolejek w oddziale bankowym. pożyczce (zobacz prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości) w taki sposób mogą brać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Zresztą klienci prywatni też mogą założyć konta bankowe przez Internet. Obecna bankowość jest dużo bardziej przejrzysta w obsłudze aniżeli jakiś czas temu. Zajrzeć na konto, sprawdzić, ile pieniędzy ma się na rachunku, można też mobilnie. Już prawie wszystkie banki oferują płatności przez smar – http://www.esoil.pl/ – fon plus dorzucanie do aplikacji paragonów sklepowych, dzięki którym następnie można składać w sklepach reklamację. Więcej na .

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Banki biją się o klientów firmowych i indywidualnych, zachęcają rabatami, programami lojalnościowymi, nagrodami. Klienci posiadają przypisanych doradców, poprzez których mogą zrealizować mnóstwo spraw. Jednakże przede wszystkim zdecydowaną popularnością cieszą się konta bankowe i usługi realizowane przez Sieć. Zapewniają szybkość i wolność. Gwarantują zadowolenie. Są obecnie numerem 1 w realiach bankowych (więcej na temat pożyczek).