Zakład Ubezpieczeń Społecznych instytucja, która pełni sporo funkcji do pomocy firmom i ludziom

przez | 13 lipca 2022
Kiedy rozkręcamy interes, musimy powinniśmy pamiętać o wielu różnych sprawach, które będzie trzeba ogarnąć. Niestety nie zawsze zdajemy sobie ze wszystkiego sprawę. Czasem totalnie nie mamy pojęcia, za co się wziąć. Dlatego warto albo porozmawiać z kimś, kto sam posiada firmę, by wsparł nas przy stawianiu pierwszych kroków lub pójść do biura księgowego, w którym dobrze wiedzą, co i jak.

pracownik w biurze

Autor: Ken Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy oczywiście sposobem prób i błędów stawiać pierwsze kroki w swoim biznesie, ale sensowniejsze jest raczej korzystanie z pomocy, nie będzie wtedy kłopotu z odliczanie składek zus, czy z pamiętaniem o zus obowiązek podatkowy , o którym muszą pamiętać wszyscy prowadzący firmy. Wiadomo, że sporo informacji możemy zyskać drogą internetową, ale nie każda informacja jest prawdziwa. Można też pójść do ZUS-u u siebie w mieście i tam zapytać, kiedy pojawią się jakieś wątpliwości.kliknij w źródło prawnik rodzinny warszawa prawnik rodzinny warszawaBo w ZUS-ie również można uzyskać wiele wiadomości, o czym często zapominamy .

Dość często dzieje się u pani, ale nie jedynie

W dzisiejszych czasach mnóstwo naszych zachowań, to po prostu nasze fanaberie. Na szczęście polskie prawo wiele rzeczy reguluje, np. tą wiążącą się ze zmianą nazwiska. Nie jest to łatwe, bo zmiana nazwiska to nie coś zabawnego. Nie można po prostu pójść do urzędu i stwierdzić: chciałbym zmienić własne nazwisko na Beckham, bo uwielbiam tego piłkarza. Jeśli chcielibyśmy zmienić nazwisko jest nam potrzebny prawdziwy powód. Na przykład, kiedy nasze nazwisko jest bardziej popularne jako imięlub, gdy nasze nazwisko jest nacechowane ujemnie lub nie brzmi polsko. W takich sytuacjach nasze starania o zmianę nazwiska powinny zostać rozpatrzone pozytywnie.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że dzieci wolą zmienić nazwisko na rodowe nazwisko matki, bo nie posiadają kontaktu ze swoim ojcem i w takich wypadkach też taka prośba o zmianę nazwiska pewnie zostanie pozytywnie rozpatrzona. Zazwyczaj jednak słyszy się o zmianie nazwiska, bo ktoś bierze ślub i w takich sytuacjach, to w szczególności kobiety biorą nazwisko małżonka. Choć zdarza się i tak, że pan młody postanawia zmienić nazwisko na to, które ma jego przyszła żona. W tego typu przypadku wszystko zależy od chęci pary młodej. Tak, więc jeżeli chcemy składać podanie o zmianę nazwiska, to lepiej posiadać konkretny powód.