Zabezpiecz Twoje istnienie

przez | 2 czerwca 2022
W kwestii ubezpieczenia życia w poszczególnych jego aspektach możemy powiedzieć: nie znacie dnia ani godziny. Taka jest niestety prawda, nikt z nas nie zna swojej przyszłości, swoich losów, nikt nie ma pojęcia, jak będzie prezentować się jego życie, przykładowo, za 10 lat. Dlatego tak istotne jest zaaprobowanie tego faktu, nie mamy możliwości, żeby to zmienić. Z innej strony, jest możliwość, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość. Najlepszy sposób? Ubezpieczenia.

Dom

Autor: Haydn Blackey
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi kojarzy tę formę zabezpieczania przyszłości z przymusowym ubezpieczeniem OC, przykładowo, ubezpieczenie komunikacyjne link4 (więcej informacji o tego rodzaju ubezpieczeniu znajduje się na tej stronie: link4 – ubezpieczenie komunikacyjne). Oczywiście, każdy posiadacz samochodu wie, w czym rzecz. Jednakże, poza tym rodzajem zabezpieczenia istnieje szereg innych, dobrowolnych ubezpieczeń. Oto lista najbardziej popularnych.

Na życie.
Jest to zabezpieczenie w razie zgonu. Zabezpiecza też w razie choroby albo innego ubytku na zdrowiu, który eliminuje nas z życia zawodowego.

Majątkowe.
Jak nazwa wskazuje, to ubezpieczenie ma zastosowanie w sytuacji, gdy musimy zabezpieczyć drogocenne rzeczy. W przypadku kradzieży, a także w sytuacji innego zdarzenia losowego.

Od bezrobocia.
To dość mało znane zabezpieczenie na przyszłość ma zastosowanie przy okazji kredytu hipotecznego. Służy zabezpieczeniu płacenia rat. Ustalany jest czas, na przykład, 10 miesięcy, pomimo, że tak naprawdę utraciliśmy źródło dochodu.

Ciepłe kraje

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Turystyczne
Coraz bardziej popularne ubezpieczenie, jakie jest związane ze wzrastającą tendencją – podróżowaniem. Istotnie, możemy sobie coraz częściej na to pozwolić, więc istnieje coraz silniejszy trend kupowania polis, przykładowo, na wypadek leczenia, gdy doświadczymy nieprzyjemności za granicą. Pamiętajmy, żeby się dowiedzieć, jaka jest górna granica kosztów pokrywanych przez ubezpieczyciela. Zwróćmy też uwagę na termin, od którego tak naprawdę ubezpieczyciel nas chroni. To bardzo ważne kwestie, jeśli o nich zapomnimy, możemy spodziewać się niespodziewanej niespodzianki.

Ta lista oczywiście nie wyczerpuje tematu dobrowolnych ubezpieczeń. Najważniejsze jest jednakże zwrócenie uwagi, że aktualnie zawsze mamy jakiś wpływ na swoje życie. Do tej kontroli służą właśnie ubezpieczenia. Warto zawsze pomyśleć o tej formie zabezpieczenia przyszłości. Może się zdarzyć, że wybranie ubezpieczenia będzie jednym z naszych najbardziej korzystnych życiowych wyborów.sprawdź więcej kluber barrierta kluber barrierta