Z początkiem ciepłych miesięcy pośrednicy w wielu województwach notują wzrost zatrudnienia

przez | 12 lipca 2022
Z nastaniem wiosny urzędy pracy w wielu regionach notują spadek bezrobocia. Na rynku pracy pojawią się nowe ogłoszenia, dotyczące pracy sezonowej. Pośrednicy pracy, zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej szukają pracowników czasowych, głównie do prac fizycznych.

praca

Źródło: flickr.com
Często pojawiają się również czasowe oferty pracy biurowej. Wielu właścicieli firm w ten sposób uzupełnia sobie kadry na okres wakacji, gdy etatowi pracownicy wykorzystują urlopy. Do najpopularniejszych zajęć sezonowych wciąż należą prace budowlane oraz praca pomoc kuchenna. W sektorze budowlanym zazwyczaj zatrudnia się sezonowych robotników za przez państwowe pośrednictwo pracy (sprawdź stronę).

W branży gastronomicznej w sezonie wakacyjnym także panuje ożywienie. Szczególnie w popularnych miejscowościach turystycznych zwiększa się liczba ofert dla barmanów i pomocy kuchennej. Co ciekawe pracę tymczasową można również dostać w urzędzie pocztowym. Wysyłanie kartek z wakacji jest bowiem nadal popularne, więc ktoś powinien obsłużyć ten nadzwyczajny ruch korespondencji.
Sezonowa turystyka poprawia także koniunkturę w ośrodkach SPA. Dodatkową pracę w tej branży znajdą nie tylko wykwalifikowani masażyści, ale także studenci wychowania fizycznego, którzy właśnie w okresie letnim powinni odbyć obowiązkowy staż. Oferty tego typu znajdziemy głównie w województwie pomorskim, przykładowo przeszukując serwisy ofertami po frazie: praca Koszalin.

praca

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Praca czasowa to dla osób poszukujących pracy nierzadko najlepsza okazja, aby zarobić jakieś pieniądze.

Czy jakiś komentarz z strony (https://www.programylojalnosciowe.pl/aktualnosci/wiosenne-porzadki-z-rodo/) zachęcił Cię do pozostawienia swej oceny? Bardzo nam przyjemnie. Więc nie zwlekaj i pisz coś!

Także studenci, bez doświadczenia chętnie wykorzystują czas wakacji, żeby sobie dorobić.

Niestety wielu nierzetelnych pracodawców wykorzystuje brak wiedzy młodych pracowników, a także osób, którym bardzo zależy na pracy. Najczęściej ma miejsce, że pracodawca nie podpisuje żadnej umowy z pracownikiem lub nie wypłaca mu wynagrodzenia. Nierzadko też obniża się wynagrodzenie końcowe w stosunku do ustalonej wcześniej stawki .
Sprawdź też
Jak bronić się przed pracownicą-oszustem? Przede wszystkim zawsze podpisywać umowę jeszcze przed pierwszym dniem pracy. Po drugie, dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić, czy warunki ustalone podczas rozmowy z pracodawcą, mają odzwierciedlenie w umowie pisemnej. Pamiętajmy, że w momencie podjęcia pracy „na czarno”, pozbawiamy się jednocześnie wielu praw. Co gorsza możemy nigdy nie zobaczyć naszego wynagrodzenia.