Wysyłanie paczek i listów za granicę państwa i wybór najlepszej dla nas firmy dostarczającej przesyłki

przez | 26 maja 2022
Jeżeli ktoś z twojej rodziny pracuje poza krajem lub prowadzisz sklep internetowy, z którego korzysta duża ilość użytkowników spoza Polski, z pewnością miałeś do czynienia z problemem, jakim są wysyłki pozakrajowe. Związane są one z reguły z wysokimi kosztami i bardzo często nie wiemy czy przesyłka dotrze w terminie do adresata.

Przesyłki kurierskie

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz wysyłek pomiędzy krajami europejskimi często wysyła się przesyłki o wiele dalej niż za granicę państwa. Przesyłki na inne kontynenty kosztują najwięcej. Przykładowo wysłanie kurierem średniej wielkości przesyłki o wadze pięciu kilogramów do Kanady kosztuje w granicach czterystu złotych. Warto więc wybrać optymalną formę nadania, która podoła naszym oczekiwaniom i nie obciąży za bardzo konta bankowego.

Wśród wszystkich występujących form wysyłania paczek jak również listów, najlepszą z nich będą przesyłki kurierskie do Niemiec, Włoch, Hiszpanii i gdziekolwiek indziej gdy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli kraj, do którego chcemy przesłać paczkę znajduje się blisko granicy naszego państwa, przesyłanie paczki i szybki odbiór u celu będą z pewnością łatwiejsze do wykonania niż w przypadku przesyłek kurierskich poza teren europejski bądź w bardziej odległe zakątki.

Na rynku istnieje wiele przeróżnych firm oferujących szybkie i proste przesyłki.www.cik-wisniewski.pl/ (ważny link)Żeby wybrać najlepszą opcję dla nas czy dla naszego sklepu on-line powinniśmy określić jakiego typu przesyłki najczęściej będziemy nadawać (więcej na stronie). Pewne firmy kurierskie mogą specjalizować się w przewożeniu przesyłek o dużych gabarytach, inne w wysyłce małych paczek i listów. Nie powinniśmy również zapomnieć o tym, w którym okresie chcemy przesłać przesyłkę.

Paczka kurierska

Autor: Public.Resource.Org
Źródło: http://www.flickr.com
Jak ogólnie wiadomo w terminach przedświątecznych, przykładowo na końcu grudnia, firmy zajmujące się dostarczaniem przesyłek mają bardzo dużo pracy i nieciężko jest o opóźnienia. Firmy oferują także promocje dla osób regularnie nadających paczki. Na przykład sklep zamierzając nadać przesyłki kurierskie do Niemiec w ilości czterdziestu sztuk może zapłacić za każdą z przesyłek nawet o 20 procent mniej niż w sytuacji kiedy nadaje przesyłki indywidualne.

Dobór firmy kurierskiej nie jest prostym zadaniem, ale gdy odnajdziemy najlepszą dla nas ofertę na pewno często będziemy korzystać z usług danej firmy (sprawdź: ).

Pragniesz zobaczyć inne podobne pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj otoczaki, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

W dobie istnienia Unii Europejskiej, z roku na rok koszty zagranicznych wysyłek powinny się zmniejszać i upraszczać tym samym pracę na przykład sklepów on-line, które mają zagranicznych klientów.