Wyprowadzamy się z wielkiego miasta. Dlaczego?

przez | 19 listopada 2022
Wiele osób przeprowadza się na peryferie. Ci, co jeszcze wczoraj krzywili się na wieś obecnie wznoszą w takich miejscach domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał twierdząc, że nie mogą sobie wyobrazić funkcjonowania w mniejszym mieście (nie mówiąc już o wsi) dzisiaj narzekają na nieokiełznany miejski hałas, za to cenią sobie wiejską głuszę i umiarkowanie, brak nadmiernego pośpiechu i czyste powietrze. Wygląda to tak, jakbyśmy za młodych lat potrzebowali większego miasta do zabawy i spożycia energii na imprezy, a teraz, gdy jesteśmy trzydziesto,- czterdziestolatkami pragniemy stabilizacji w jakimś kontemplacyjnym miejscu.

tonery

Autor: unicron1bot
Źródło: http://www.flickr.com
Coś jest na rzeczy, tym bardziej, że podobne trendy można dostrzec w innych dziedzinach naszego życia: trwały związek i porządne zatrudnienie. Co do pierwszego z wymienionych, to nie jest oczywiście taka łatwa sprawa, gdyż niektórzy szukają przez całe życie i nie znajdują, mają romanse, krótsze, poważniejsze związki, jednakowoż nigdy to nie jest coś w stylu „na zawsze”. Z pracą jest jeszcze bardziej dziwnie, gdyż obecnie rynek pracy dla młodych osób jest dość nieprzyjemny, istnieją umowy o dzieło czy umowy zlecenie, które nie nic wartościowego, żadnego zapewnienia na teraźniejszość, a tym bardziej na przyszłe lata.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com

Przyznajmy jednakże, że mamy człowieka spełnionego, w stałym związku, który dodatkowo ma pracę, którą preferuje. Jeśli naprawdę przeprowadza się do małego miasta to na tyle blisko, żeby być w stanie do niej dojeżdżać. Nie warto tu się rozwodzić o kilometrach, ponieważ to często nawet nie o te kilometry chodzi, lecz o jakość dojazdu. Przykładowo, kto ma lepiej? Człowiek, który musi pokonać sześćdziesiąt kilometrów, ale ekspresówką, czy inny, który robi tylko trzydzieści, ale po drodze gdzie jest pełno dziur, przez wioski? Odpowiedź jest raczej oczywista. Niektórzy mają bardzo fajnie, ponieważ pracują zdalnie, więc oni są w uprzywilejowanej sytuacji.Opracował

No ale duże miasto jest niezbędne, ażeby coś załatwić. Na przykład potrzebujemy skup tonerów wrocław, więc musimy się udać do tego miasta, gdyż u nas na wiosce najpewniej nie otrzymamy takiego modelu, jaki potrzebujemy. Musimy załatwić sprawę w Urzędzie Wojewódzkim, musimy znów pojechać do miasta, sklep specjalistyczny w Krakowie, jedziemy do Krakowa, i tak dalej.

Czy nie uważasz, że informacje na omawiany wątek mógłbyś odnaleźć również na odmiennym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tu, a ujrzysz tam proponowany tekst.

Wyprowadzka więc z miasta czemu nie, lecz nie jest to takie proste i bezbolesne, jak się niektórym wydaje.