Wszystko co powinieneś wiedzieć, jeśli interesują cię żurawie przenośne. Już teraz zapoznaj się z dyrektywami i wynajmij jeden dla swojej spółki.

przez | 14 stycznia 2022
Żurawie przenośne, jak samo określenie wskazuje, mogą być bez problemu przetransportowane z jednego podwozia na następne. Takie maszyny wyposażone są w bazę żurawia, w której zamontowana jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyczepiony jest wysięgnik (może posiadać dwa ramiona). Wysięgnik poruszany jest za pomocą siłowników hydraulicznych.

Żuraw

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Na zakończeniu ramienia wysięgnika umieszczony jest hak (haki do zawiesi) bądź inne akcesorium do unoszenia ładunków. Występują dwa rodzaje żurawi, ze względu na cechy konstrukcyjne i na teren w jakim będą eksploatowane. Są to żurawie uniwersalnego przeznaczenia i przemysłowe. Te drugie używane są do rozładunku drewna lub złomu.

Jaka osoba może strerować takim żurawkiem? Jaki organ kontroluje prawidłowość pracy żurawia?
By móc użyć takiego żurawia trzeba posiadać ważną decyzję o zgodzie na eksploatację danego żurawia, wydaną przez należyty oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać żurawie przenośne mogą tylko wyszkoleni operatorzy. Aby móc dostać zezwolenie na sterowanie żurawiem, należy przejść egzamin skłądający się z dwóch etapów. Teori i praktyki. Test także odbywa się przed włąsciwym Urzędem Dozoru Technicznego. Postępowanie ma się podobnie w przypadku osób zajmujących się eksploatacją tych dźwigów. Wszystkie istotne decyzje mówiące o formie dozoru, terminach przeprowadzania badań przez kontrolerów czy terminie przeprowadzenia przeglądu konserwacyjnego są zawarte w zarządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto jest bardziej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj klej d4.

Każdy żuraw jest odrębną maszyną, i technika użytkowania go może być inna od poprzednich urządzeń. Dlatego wytwórca do każdej maszyny załącza szczegółową instrukcję obsługi, czasami także w formie klipu wideo. Film w sposób poręczny tłumaczy jak bezpiecznie korzystać dźwigu, jak również prezentuje sposób jego poprawnego składania, rozkładania i pracy z nim.

Jak odbywa się wypożyczenie dźwigów?
Jeżeli w pracy niezbędny Ci jest dźwig, który wspomoże przy przenoszeniu sporych elementów konstrukcyjnych, warto wydzierżawić go do tej misji. Niektóre typy dźwigów ze względu na swoją kompaktową budowę, mogą dojśc do trudno dostępnych punktów, jak również nie są napędzane spalinowo. By wynająć żurawie przenośne skorzystaj z Google i znajdź najbardziej atrakcyjne propozycje.