Wpływ globalizacji na techniki marketingowe

przez | 2 sierpnia 2022
Pewnym z bardziej popularnych pojęć z zakresu ekonomii jest pojęcie globalizacji. Niezależnie od tego czym zajmuje się nasz rozmówca prawdopodobnie kiedy zadamy mu pytanie na ten temat będzie miał wyrobione zdanie. Opinia owa będzie różna w zależności od wieku rozmówcy, jego erudycji ekonomicznej oraz politycznej. Jedno jednakże nie ulega wątpliwości – proces ten ma olbrzymi wpływ na dzisiejszy świat. Przykładowo, globalizacja jest powodem powstania całkowicie nowych sposobów stosunków z klientami.

marketing, e-marketing, internet

Autor: flickr.com
Marketing wielopoziomowy jest próbą sprostania wymogom dzisiejszego handlu. Polega on na tworzeniu sieci handlowej komponującej się z małych grup sprzedawców nawiązujących otwarte stosunki z klientami. Marketing wielopoziomowy to idea kontrowersyjna, jako że w swoich założeniach bliska jest nieprawnym praktykom, tak zwanym piramidom finansowym. W nieprawnym procederze podstawowym źródłem dochodu są należności od uczestników grupy za możność zostania jej członkiem. Marketing wielopoziomowy opiera swoje zyski na wydajności oraz jakości sprzedawanych wyrobów. W naszej ojczyźnie najwięcej w ten sposób sprzedaje się kosmetyków .

Jednak nawet w najwyższym stopniu wyrafinowana strategia kupiecka nic nie pomoże bez informacji. We współczesnym świecie najbardziej wartościowa jest dobra opinia. Niestety, trudno aktualnie samemu zapanować nad zalewem informacji na temat naszego przedsiębiorstwa. Zbieraniem a także ocenianiem tychże informacji zajmują się takie firmy jak Sentione. Bada ona wszelakie możliwe kanały komunikacji zaczynając od klasycznych po najbardziej obecnie popularne – internetowe . Gromadzenie tych informacji pomaga przedsiębiorstwu określić jakie posiada mocne oraz słabsze strony, a jest to jedna z najbardziej cennych rzeczy które w dzisiejszych czasach może mieć firma.

komputer, praca, marketing

Źródło: sxc.hu/photo/1377963
Kolejnym rezultatem globalizacji są internetowe zakupy. Ażeby jednak były one realne konieczne są sprawne przedsiębiorstwa dostarczające przesyłki. Od pewnego czasu na polskim rynku usług pocztowych istnieje coraz większa, konkurencja dlatego Poczta Polska wprowadziła zaawansowane usługi tj. e monitoring systemy cctv Poczta Polska mimo że jest największą firmą tego rodzaju musi się ciągle rozwijać albowiem konkurencja nie śpi (e monitoring poczta polska). Małe firmy mimo iż mają mniejszy udział w rynku konkurują z Pocztą Polską bądź to ceną albo nowoczesnymi rozwiązaniami.