Własnych pracowników trzeba efektywnie zmotywować do pracy!

przez | 3 sierpnia 2022
Na nieszczęście niektórzy przedsiębiorcy sądzą, iż tak naprawdę nie ma większego sensu motywować swoich ludzi – niby po co, w końcu im płacą: właśnie tak rozumuje znaczna część przedsiębiorców. Jednakże fakty są takie, że własnych pracowników i tak należy skutecznie motywować. W jaki sposób? Cóż, to zależy tak naprawdę od rodzaju biznesu. Z całą pewnością azjatyckie sposoby motywacji, np. metoda kaizen, są w stanie dać całkiem sporo. To tak naprawdę mocno interesujące, iż zasadniczo Azja to kontynent, w którym ludzie ciężko pracują.

Co najbardziej motywuje człowieka? Niewątpliwie rato (zobacz strona www)! Czyli jeżeli będzie on wiedzieć, iż jeżeli będzie dobrze wykonywać własne obowiązki służbowe, dostanie od szefostwa nie tylko pochwałę, lecz także pieniądze, zapewne będzie robił wiele, aby mieć okazję sprostać wszelkim wymaganiom. Fakty są takie, że wyłącznie w teorii człowiek robi wszystko solidnie oraz szybko. Zwłaszcza nowoczesne firmy zdają sobie sprawę, iż mocno istotne jest to, aby płacić jakby nie patrzeć większe pieniądze własnym ludziom. To bardzo się opłaca, także dla pracodawcy.

Nawet najskuteczniejszy system motywacyjny nie da pożądanych skutków, jeśli ludzie w firmie nie będą umieli wykonywać swoich obowiązków.

szkolenie

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy chociażby w rachubę pozycjonowanie – jeśli pracownik mocno się stara, bo pragnie zarobić sporo więcej, ale najzwyczajniej nie ma kwalifikacji, i tak nie da wiele dobrego swojemu pracodawcy. Zatem motywacja jest bez dwóch zdań istotna, lecz wyłącznie solidny pracownik, doskonale zmotywowany, jest w stanie wygenerować odpowiedni zysk. Dla siebie, lecz również, a może raczej przede wszystkim, własnego pracodawcy. Warto zwrócić na to odpowiednią uwagę. Więcej o motywowaniu na .

Niech nie zdziwi się taka osoba, która wychodzi z założenia, iż często ze zwykłego „niewolnika”, zrobi się porządnego pracownika. Zadaniem biznesmena powinno być zapewnianie własnym ludziom solidnych warunków pracy – szczegóły na .

Naturalnie godne sporego zainteresowania są również ciekawe książki. Nierzadko jest tak, że w szczególności amerykańskie przewodniki motywacyjne są w stanie dać wiele dobrego. A więc: pracodawca, który chciałby zarabiać więcej, w żadnym razie nie może obniżyć wypłat własnym pracownikom. Musi sensownie ich zmotywować!