W miejsce standardowej reklamy

przez | 3 sierpnia 2022
Każde przedsiębiorstwo (dotyczy to zarówno gigantów w danej dziedzinie, jak również przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją działalność), aby zdobywać klientów musi myśleć o rozsądnej i perspektywicznej formie reklamy, która wyróżni się z tłumu konkurencji. Nie jest to łatwe zadanie, a na dodatek wiele trudności wprowadza tutaj internet, który na wielu płaszczyznach powoduje – zamiast udogodnienia – niepotrzebny chaos informacyjny.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zatem można przebić się przez reklamę innych firm? To pytanie wymaga rozpatrzenia kilku jego aspektów, związanych głównie z wybranym medium, za pomocą którego firma zamierza się reklamować. (polary z nadrukiem) Najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, które pomaga zaistnieć w głównej mierze firmom o krótkim stażu, jest prosta reklama internetowa w postaci własnej strony informacyjnej, dzięki której firma zaczyna istnieć w internecie. Do tego niezbędnym posunięciem jest umieszczenie swojej działalności w Google (zobacz Na czym polega pozycjonowanie stron firmowych?) czy w przeglądach specjalistycznych oraz rozmaitych zestawieniach firm.

Zwykle okazuje się jednak, że reklama w sieci nie spełniła oczekiwanych nadziei – na przykład nie udało się odnotować zadowalającej ilości klientów, albo wejścia na stronę internetową firmy są rzadkie. W takich przypadkach efektywnym i równie niedrogim rozwiązaniem może być wykorzystanie lokalnej formy reklamy.

Niekonwencjonalna reklama

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przykładowo dana firma funkcjonuje na terenie Bytomia, świetnym pomysłem może być chociażby ekran led w Bytomiu. W Polsce wykorzystanie reklamy ledowej, zarówno w obszarze miejskim, jak również przy placach parkingowych supermarketów czy centrów handlowych, jest stosunkowo nowym pomysłem. Nowatorskość tego rozwiązania powoduje, iż przyciąga ono uwagę o wiele częściej, niż choćby standardowe formy reklamy zewnętrznej jak szyldy czy banery.

Największym plusem ekranów LED jest ich widoczność (trzeba pamiętać, że ich kontrastowy obraz jest doskonale widoczny w różnych warunkach atmosferycznych), a zdecydowana większość z nich jest zlokalizowana w miejscach wzmożonego ruchu samochodowego lub pieszych. W wielu wypadkach nowoczesna forma reklamy może przynieść więc firmie niezaprzeczalne korzyści. Ekrany ledowe są stale zauważane przez potencjalnych klientów, a ich ciekawa forma może okazać się znacznie bardziej skuteczna niż zwykła reklama.