W jaki sposób wziąć kredyt na własną działalność?

przez | 6 kwietnia 2022
Własne przedsiębiorstwo jest celem wielu Polaków. Praca na własne konto i wysoka pensja kusi dużej liczby ludzi. Znacznie bardziej zachęcająca jest możliwość uzyskania dużej pomocy finansowej dla startującego biznesmena z pomysłem. Aktualnie funkcjonuje pewna liczba programów wsparcia finansowego dla ludzi planujących założenie działalności gospodarczej. Potrzebny jest jedynie świeży pomysł, poparty solidnym planem biznesowym i można otrzymać znaczne dotacje z lokalnego urzędu miasta czy z jednego z przedsięwzięć wspierania przedsiębiorczości, udzielanych przez Unię Europejską.

aerykańskie monety

Autor: Paula Lively
Źródło: http://www.flickr.com
Im bardziej nowatorska idea, tym więcej szans że dofinansowanie zostanie przyznane. W takim przypadku można również otrzymać najwyższe możliwe dotacje z nawet kilku źródeł w tym samym czasie.

Jeżeli braknie środków
Kredyt na start dla firm jest najlepszą alternatywą dla dofinansowania. Jest to też korzystne rozwiązanie dla ludzi wymagających znacznych sum na start, a największa dotacja nie wystarcza. Banki często oferują bardzo korzystne warunki otrzymania kredytu, przedsiębiorstwo jako klient może bowiem zapewnić bankowi duży zysk w perspektywie wielu lat. Nie dziwi więc opcja zawieszenia rat kredytu, czy usługa zwiększenia czasu kredytowania.

Kliknij na odnośnik księgowa pruszcz gdański, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zainteresował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące informacje.

Większa część właścicieli firm na starcie zaciąga kredyty, zdarza się to także w późniejszych etapach działalności firmy – przykładowo na etapie rozwoju firmy.

Oferta banków dla firm

Banki mają bogatą ofertę skierowaną do osób prowadzących działalność gospodarczą. Wiele korzyści pod tym względem dało wstąpienie kraju do Unii Europejskiej. Co prawda wprowadzenie tej samej waluty we wszystkich państwach Unii jest w cieniu kryzysu coraz bardziej odległą perspektywą, jednak Unia pociąga za sobą sporo swobód w bankowości. Przykładem tego rodzaju możliwości jest tzw. przelew SEPA (tutaj dowiesz się znacznie więcej: SEPA), pozwalający na błyskawiczny transfer gotówki w obrębie państw członkowskich.

Do tej pory realizowanie tego przelewu było drogie i czasochłonne. Możliwość korzystania z zagranicznych banków spowodowała także spory rozwój lokalnej bankowości – teraz oferty są bardziej zachęcające cenowo i dają więcej możliwości niż dotychczas.