W jaki sposób współczesne technologie informatyczne poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości

przez | 30 listopada 2022
Rozwój informatyki całkowicie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach firm na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak sekretarkom, jak i biznesmenom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony podzieliło samych teleinformatyków, których zdania w tych samych zagadnieniach pozostają całkiem odmienne.

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

A co powoduje, że przedstawiciele tej samej dziedziny nauki doradzają swoim dyrektorom różne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn bywa sam wspomniany, a zarazem gwałtowny rozwój techniki. Do nowości wybrani faceci, bo to oni standardowo pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z nieukrywanym dystansem. Jednym z zagadnień, który wzbudza sporo kontrowersji bywa hosting w chmurze.Już dawno minęły dekady, kiedy dane przechowywano tylko na dysku firmowego komputera. Wraz z erą nadejścia internetu coraz większego znaczenia przybiera możliwość używania informacji, często poufnych, z każdego miejsca na naszym globie. Skoro nie pozostają one przechowywane w firmowym komputerze, to trzeba znaleźć usługodawcę, który przechowa je za nas. Za taką pomoc trzeba oczywiście płacić co kwartał, bo utrzymanie serwerów słono kosztuje (dowiedz się więcej na hosting w chmurze nie zostało utworzone przypadkowo. Wystarczy skierować wzrok na chmury, które kłębią się nad polskim niebem, żeby uzmysłowić sobie, że są one widziane z wielu okolicznych miejscowości. W przypadku informacji firmowych staje się bardzo podobnie, a nawet lepiej – każdy menedżer posiada do nich dostęp, nawet lecąc na urlop na Sri Lankę.

napis cloud computing

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com

O tej zalecie wspominają wszyscy zauroczeni tym nowoczesnym wyjściem z sytuacji. Każdy, kto ma skrzynkę mailową marki Google wie, że ta firma również w ramach wspomnianego konta upublicznia aplikacje, gdzie możemy bez żadnych niebezpieczeństw magazynować dane i co najważniejsze, posiadać do nich dostęp przez internet i przez cały czas.

Kiedy uznasz, że warto poznać większą ilość szczegółów związanych z omawianą tu problematyką, zerknij na źródło – tam odnajdziesz pokrewne zagadnienia.

Natomiast przeciwnicy hostingu uświadamiają innym, że wspominane rozwiązanie jest jeszcze mało stabilne. Płaci się duże pieniądze za niedopracowane rozwiązania, podczas gdy można zaangażować specjalistę od komputerów w opiekę nad firmowym serwerem – takie wyjście z problemowej sytuacji dla wybranych przedsiębiorców jest najrozsądniejsze (przeczytaj szczegóły). A tak naprawdę nad odpowiednim rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do indywidualnego przypadku.