W jaki sposób skuteczniej zarządzać własną firmą?

przez | 4 kwietnia 2022
Gdy słabo idzie nam w interesach, bardzo często uskarżamy się na chociażby naszą biurokrację bądź spowolnienie w gospodarce. Oczywiście jestem w stanie to jakoś tam zrozumieć, ale prawda jest taka, że bardzo często w wielu przypadkach kłopoty w biznesie są tylko naszą zasługą. Szczera prawda. Na przykład możemy napotkać na ogromne problemy z procesami biznesowymi. Sam całkiem często miewam poważne utrudnienia w zarządzaniu firmą, lecz na całe szczęście świetnie zdaję sobie sprawę, że nie jestem sam sam na świecie. Jest choćby firma consultingowa!

Takowa firma jest niemal na wagę złota – zero przesady. Przecież choć porządny konsulting nie jest tani, to jednakże jeśli umiejętnie wcielimy wszelkie rady w życie, to zapewne pracy (zobacz blokowanie stron www) będzie efektywniej działała. Raczej nie przesadzam – nie działam w branży konsultingowej, a więc jestem w tym momencie w zupełności obiektywny. Jednakże i tak w przeważającej większości przypadków niejako ignorujemy ogromne znaczenie pomocy firm świadczących usługi konsultingowe.

Szczególnie mniejsi przedsiębiorcy szkodują kasy na pomoc, która faktycznie jest sporym wydatkiem, lecz i tak za jakiś czas się powinna zwrócić. Mam bardzo dużą nadzieję, iż zarządzanie procesami w krajowych przedsiębiorstwach (założenia opisano na ) będzie stało na wyższym poziomie. Chciałbym także napisać, że firma bez odpowiednich ludzi daleko nie pogna. Czyli umiejętne zarządzanie firmą także polega na tym by ciągle inwestować we własnych pracowników.

Spotkanie w firmie konsultingowej

Autor: Elkhart Lake’s Road America
Źródło: http://www.flickr.com

Mam nieodparte przeświadczenie, iż w naszym kraju ogólnie nie szanuje się ludzi pracy – chociaż to na szczęście nie jest reguła.

A przecież solidnie opłacany pracownik, który do tego jest wyszkolony, dużo lepiej wykonuje własne obowiązki służbowe. Uważam, iż zwłaszcza dzisiaj takie usługi jak choćby coaching są bez dwóch zdań warte naszego uznania. Jakiś czas temu byłem u trenera biznesowego, który może nie odmienił mojego życia, lecz znacznie mi pomógł. Nie przesadzam – inwestycja w umysł we wszystkich przypadkach może przynieść satysfakcjonujące wyniki. Zatem: podążaj za nowinkami, konsulting bądź coaching, a pewnie będziesz człowiekiem, któremu całkiem nieźle idzie. Nie ignoruj tego przekazu.