W jaki sposób radzić sobie z założeniem nowego przedsiębiorstwa? Szybki poradnik dla nowych przedsiębiorców

przez | 12 kwietnia 2022
Jeżeli kiedykolwiek interesowałeś się tym, w jaki sposób założyć własną firmę, to ten artykuł będzie w sam raz dla ciebie. Na szybko postaramy się przedstawić to, co czeka na ciebie, jeśli zdecydujesz się otworzyć swoją firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek słów kilka o kosztach.Z pewnością każdy, nawet świeży przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał płacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek na emeryturę, składek zdrowotnych, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie prowadził DG, będzie miał możliwość płacić obniżone składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez początkowe dwa lata od startu działalności. Później „wskakujemy” na normalny poziom opodatkowania i musimy się przygotować na zapłatę kwoty przewyższającej 1000 złotych, a ta kwota może już znacząco uszczuplić budżet każdego przedsiębiorcy.

Jak więc dostać dotacje na otwarcie firmy?Sprawy finansowe zazwyczaj są główną rzeczą zaprzątającą umysły właścicieli firm . Głównie na początku prowadzenia przedsiębiorstwa fundusze i niemały ich zapas są potrzebne, aby przeczekać okres, w którym przedsiębiorstwo się rozwija i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku. Całe szczęście, dziś nawet startujący przedsiębiorca jest w stanie uzyskać całkiem pokaźna dotację na otwarcie firmy. Dróg jest nie przesadzając bardzo dużo. Poszukiwania dofinansowania możemy rozpocząć w najbliższym Urzędzie Pracy – Jeżeli będzie to nasza pierwsza firma, to możemy liczyć na dofinansowanie rzędu dwudziestu tysięcy zł.

Innym sposobem jest poszukiwanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze kilka lat temu było najpopularniejszą opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców. Przedstawiając trzymający się kupy biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dofinansowanie pokrywającą nawet kilkadziesiąt % naszego zapotrzebowania.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to nie zwlekaj oraz przeczytaj szczegóły na stronie. Z pewnością stwierdzisz, że tam także są to bardzo ciekawe informacje.

Jednakże obwarowania formalne przy tej formie dopłat są dość duże, z tego też powodu nie każdemu udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie poddaje – nawet jeśli nie uda się z wybranym dofinansowaniem, to zazwyczaj istnieją inne drogi do zapewnienia środków dla twojej firmy – nie rezygnuj, a z pewnością osiągniesz cel.