W jaki sposób aktualnie używane informatyczne systemy mogą wspomagać pracę dużych i małych firm.

przez | 9 maja 2022
Różnego rodzaju aplikacje i programy bardzo często będą wspomagać działanie firm na wielu płaszczyznach. Mogą one pomagać zarówno w codziennej pracy, pozwalając na przygotowywanie wewnętrznych i zewnętrznych dokumentów, lecz również dzięki informacjom, które są zbierane dają możliwość analizy funkcjonowania firmy w każdym obszarze.

Komputer z Windows 8

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Systemów tych jest coraz więcej, zazębiają się one i uzupełniają nawzajem. Jeszcze do niedawna najważniejszy w wielu firmach był pakiet ERP, którego głównym zadaniem będzie rejestracja wszystkich operacji gospodarczych wiążących się z księgowością, gospodarką magazynową i sprzedażą. Jednak ostatnio zaczęły się pojawiać coraz to nowe systemy, rozszerzające możliwości ERP, usprawniające pracę lub dające dostęp do zaawansowanych analiz. Na przykład programy z rodziny Workflow będą organizować obieg dokumentów w firmie (więcej tutaj), pomagają w codziennej rejestracji dokumentów i pozwalają na ich archiwizację. Za to oprogramowanie typu BI dostarcza wielu narzędzi do tego, aby przetwarzać na różnych płaszczyznach informacje, i w oparciu o to planować dalszy rozwój firmy.

Systemy użytkowe są coraz nowocześniejsze, wykorzystując nowoczesne technologie oraz możliwości, które daje obecna technika. Na przykład coraz częściej działają one na urządzeniach mobilnych, które od kilku lat są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez prywatne osoby, ale także firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych które mają służyć jako końcówki pakietów ERP, http://apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow czy Workflow to aktualnie nie jest jedynie marketingowy zabieg, tylko konieczność, bo użytkownicy zwyczajnie z nich korzystają. Smartfony i tablety dają dużą elastyczność i wygodę użytkowania, przykładowo bardzo dobrze sprawdzają się w terenie, kiedy trzeba jechać do klienta i mu coś zaprezentować lub zebrać zamówienia. Z tego też powodu obecne aplikacje użytkowe są przystosowane równocześnie na typowe komputery i sprzęty mobilne, dzięki czemu nie dają niepotrzebnych ograniczeń. Aktualne trendy idą jeszcze bardziej w tym kierunku, więc spodziewać się można jeszcze większego zapotrzebowania na tego typu rozwiązania, jak np. JPK: .