Uciążliwy remont – nikt nie lubi takich niespodzianek. Jak tego uniknąć i skutecznie rozwiązać pojawiające się problemy?

przez | 26 stycznia 2022
Przy remontach generalnych, większych porządkach czy sprzątaniu w ogrodzie, kiedy rosnąca góra śmieci zaczyna przerastać nasze oczekiwania, należy zamówić kontener na śmieci. Niestety, czasami jego ustawienie bywa kłopotliwe, czasami przeszkadza sąsiadom, a czasem najzwyczajniej w świecie okazuje się że jest za mały. Co zrobić?

Na wąskich drogach przy osiedlach, malutkich parkingach i małej ilości wolnej przestrzeni, wstawić jeszcze kontenery (skorzystaj z promocji na pojemniki metalowe – www.pojemniki-metalowe.com/) na odpady może nie być łatwo. Jeśli są to kontenery na odpady (zobacz więcej) organiczne, z ogrodu lub działki, łatwiej jest operować mniejszym pojemnikiem na kołach, ale zdarza się, że duży pojemnik – taki jak do wywózki gruzu – jest potrzebny. Wtedy warto dogadać się z firmą organizującą tego typu kontenery, jakie wielkości proponuje, albo czy w naszej okolicy nie sprawdzi się czasem specjalny rękaw zsypowy.

przejdź dalej

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki rękawowi transportowanie gruzu z dużych wysokości jest szybkie i mamy gwarancję, że śmieci zsypywane będą prosto do kontenera, ograniczając przy tym pole roznoszenia się kurzu. Rękaw ma tę zaletę, że praca naprawdę idzie szybko, a co za tym idzie – skracamy uciążliwość wynikającą z hałasu, zmniejszamy ilość latającego kurzu i przy dobrej organizacji pracy możemy z transportem resztek uporać się w jeden dzień. Jeśli jest taka konieczność, po napełnieniu jednego kontenera można podstawić następny. Nawet jeżeli będą przez pewien czas stanowiły bariery drogowe, jeśli będą odwiezione przez firmę w ten sam dzień, pomogą szybko pozbyć się problemu. Jeśli planujemy remont od jakiegoś czasu i umiemy nieco bliżej określić czas, gdy prace ekipy remontowo-budowlanej będą najbardziej zintensyfikowane, uprzedźmy grzecznie sąsiadów, by mogli się do tego przygotować.

Ta informacja będzie dla nich ważna szczególnie gdy mają małe dzieci albo gdy będziemy od nich oczekiwać przeparkowania aut, jeżeli będą stanowiły bariery drogowe i przeszkadzały w najlepszym ustawieniu kontenera. Dla nich też będzie to sytuacja korzystna, jeśli zdecydujemy się na rękaw, ponieważ ani okna, ani samochody nie ucierpią, kiedy posłuży on do zrzucenia gruzu. Jeżeli podczas prac okazało się, że kontener jest za mały, możemy z tej samej firmy wypożyczającej szybko domówić następny i negocjować cenę.

Nikt nie przepada za długotrwałymi, kłopotliwymi i uciążliwymi remontami, ale przemyślana organizacja pracy i solidne narzędzia dostępne na pomogą przeprowadzić wszystkie prace szybko i sprawnie.