Tysiące aplikacji mobilnych już w zasięgu ręki!

przez | 12 lipca 2022
Ostatnie doniesienia mówią, że w App Store udostępniono już blisko 600 tys. aplikacji na telefon, z czego około 450 tys. jest wciąż możliwa do ściągnięcia i bez problemu dostępna w sklepie .

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market chwali się, że już udostępnia 500 tys., niestety tylko 320 tys. jest do ściągnięcia. Tak wygląda ciągle niedościgniona czołówka i zapowiada się jeszcze długo tak zostanie, ponieważ kolejne miejsce jest serwis Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

BlackBerry AppWorld to około 40 tys., Marketplace 35 tys., a końcówkę zamyka znany i również popularny Samsung Apps zokoło 10 tys. programów. Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Chcieć tylko więcej!

Oferowane w różnych sklepach aplikacje pomogą w wielu dziedzinach życia. projektowanie aplikacji webowych na ipada to nie tylko gry, organizatory czy drobne gadżety. Wiele aplikacji to programy edukacyjne, nawigacje, narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne. Należy dodać, że wiele aplikacji jest płatnych, ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze.https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plPo prostu ich funkcjonalność może być słabiej rozwinięta. Aplikacje takie przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, ale również w tabletach (znajdź więcej info).

Pewnie większość kojarzy aplikacje tworzone są zarówno przez firmy programistyczne, jak i przez indywidualnych freelancerów, którzy później bezpłatnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Warto dodać, że jeżeli ktoś myśli o samodzielnym stworzeniu aplikacji telefon komórkowy (odnośnie tematu), to może skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych szkoleń jak i z masy dostępnych poradników w Internecie.