Trudno znaleźć odpowiednią pracę, ale jeszcze ciężej odszukać obowiązkowego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

przez | 7 lipca 2022
W naszym kraju występuje dziwna sprawa. Każdy, kto był zmuszony znaleźć pracę, wie, iż jest to karkołomne zajęcie. Z drugiej jednak strony przedsiębiorcy coraz częściej narzekają, jak długo trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym jest problem? Z jakiego powodu występuje taki paradoks?

praca

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Procent bezrobocia w Polsce spada. Przede wszystkim ze względu na lokalizację siedzib międzynarodowych koncernów. Następnym czynnikiem jest ilość osób, które zdecydowały się na pracę za granicami kraju. Ofert pracy jest wiele, ale znalezienie upragnionego etatu wcale nie jest proste. Absolwenci kierunków technicznych często decydują się na pracę na zachodzie kontynentu ze względu na większe zarobki.

Rodzimi pracodawcy nie mogą z nimi konkurować. Specjalistów jest zatem coraz mniej. Przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają się o pomoc do osób, świadczących usługi w tym zakresie. Agencja rekrutacyjna odpowiada za znalezienie potencjalnych kandydatów i sprawdzenie ich umiejętności lub kwalifikacji. Na portalach z ofertami pracy coraz częściej można spotkać ogłoszenia, które umieściła agencja rekrutacyjna – kliknij tutaj. Jeśli zdecydujemy się odpowiedzieć, wtedy musimy się liczyć z wieloetapowym procesem rekrutacji. Całkiem możliwe, że czeka nas szereg spotkań, testów i zadań. Taki system sprawi, iż pracodawca zatrudni najlepszego kandydata. Istotnym problemem jest również roszczeniowy stosunek absolwentów studiów. Często zdarza się, że są to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego, jakie mają wygórowane oczekiwania finansowe.

Wiele osób ma także kłopot ze znalezieniem pracy głównie ze względu na swój wiek. Osoby, jakie ukończyły 50 lat nie są wymarzonymi kandydatami. Zwłaszcza jeśli pochodzą z małych lub średnich miast. W tym wypadku pomocne mogą okazać się agencje pracy. Dla przykładu spróbujmy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „agencje pracy radom”, aby przekonać się, na które oferty możemy liczyć.

Nie ociągaj się – jeżeli spodobały Ci się te interesujące treści, to zajrzyj w ten link i czytaj to (https://franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/) kolejne artykuł.

Niezależnie od tego, czy wpiszemy „agencje pracy radom”, „praca bydgoszcz” lub „agencja pracy płock” będziemy mieć dostęp do przeróżnych ofert pracy. W tym rzecz jasna znajdować się będą oferty pracy tymczasowej.

Dużo firm proponuje także pracę w charakterze opiekuna osób starszych. Z jakiego powodu? Głównie ze względu na sporą cierpliwość, empatię oraz doświadczenie i mądrość życiową. Nie zapominajmy o tym, iż taka praca jest bardzo ciężka, lecz również dobrze płatna. Opiekun osoby starszej w Niemczech może liczyć na wynagrodzenie, które przekraczają 1000 euro miesięcznie. Nieco mniej zarabia się we Włoszech albo Hiszpanii. To doskonała alternatywa dla osób w podeszłym wieku. Z jej pomocą zyskują płynność finansową.