Trend na rękodzieło – w jaki sposób rozpocząć?

przez | 17 maja 2022
Obecnie młodzi ludzie w Polsce szukają dla siebie różnorodnych pomysłów na przyszłość. Wiele osób po studiach nie chce pracować w korporacji u kogoś, wolą od razu zacząć działać na własny rachunek. Usilnie szukają dziedzin, w których warto byłoby się wyspecjalizować i w ten sposób zarobić na życie. Idei z roku na rok jest coraz więcej, chodzi bowiem głównie o to, żeby wstrzelić się w obecne zapotrzebowania konsumentów.

Rękodzieła tradycyjne

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach obserwuje się bardzo dużą popularność tzw. trendu ,,slow life’’, a co się z tym wiąże – bardzo modne stało się rękodzieło. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło ,,rekodzielo’’, a dostaniemy setki przekierowań do stron internetowych sklepów sprzedających rozmaite przedmioty wykonane ręcznie. Są to przede wszystkim przedmioty użytku codziennego, ręcznie zdobione w artystyczny sposób. W wyniku panującej mody na tego typu artykuły, dużo młodych, uzdolnionych osób decyduje się podjąć próbę w tej branży – .

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://fabrykaoptyka.pl/). Zapewniamy produkty dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie wahaj się i poznaj się, w jaki sposób działamy.

Sposobów na zarabianie na rękodziele jest kilka. Żeby sprzedawać takie własnoręcznie zrobione przedmioty możemy brać udział w różnego typu targach, które są nastawione na silne promowanie takich artykułów. Najbardziej znane jest jednak wystawianie swoich małych dzieł na różnego rodzaju aukcjach w Internecie. Plus tej metody jest taki, że jest ona szybka i dociera do dużego grona odbiorców. Wada natomiast jest taka, iż jakiś ułamek naszego zarobku musimy oddać portalowi który pośredniczy w sprzedaży – składki zus pracodawcy.

Z tego powodu niektórzy decydują się na odważny krok i po prostu zakładają własną firmę i sklep. W tym przypadku jednakże też natkniemy się na pewne uniedogodnienia , głównie związane z biurokracją i zusem. Po założeniu działalności gospodarczej będzie czekało nad odliczanie składek zus. Oznacza to, iż w pierwszych miesiącach działania naszej firmy, kiedy jeszcze nikt nie będzie rozpoznawał naszej marki, możemy musieć dopłacać do swojego interesu. Takie są uroki pracy na własne konto, w zakładach pracy składki zus pracodawcy płacą, a my nie musimy się nimi przejmować.

pieniądze

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę wymienione powyżej sprawy, powinniśmy mieć świadomość, że rękodzieło,jeśli osiągniemy już wysoki poziom i staniemy się rozpoznawalną marką, może rzeczywiście okazać się świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy dla młodych ludzi. Teraz jest na to szczególnie dobry czas, w związku z faktem iż ludzie wolą unikatowe przedmioty od tych produkowanych masowo i dostępnych w hipermarketach – .