Tożsamość wizualna instytucji jako użyteczne narzędzie do wzmacniania wizerunku

przez | 6 czerwca 2022
Dyrektor każdej większej organizacji wie, iż dobrze przygotowana poligrafia i wszelkie druki reklamowe przydają się prawie codziennie. Są one tożsamością wizualną firmy i pozwalają nie tylko pokazanie się „na zewnątrz”, lecz również zapewnienie instytucji lepszej pozycji.

Spójna poligrafia to ogromny plus firmy. Instytucja, w której wszystkie dokumenty drukuje się na firmówce i podaje potencjalnemu klientowi w ładnej kopercie lub obwolucie, z punku widzenia innych instytucji prezentuje się świetnie i wyróżnia się na rynku. Po prostu teczki firmowe i druki z logotypem są niebanalną wizytówką firmy i perfekcyjnie wyglądają podczas spotkań z kontrahentami. Teczka ofertowa zaprojektowana przez profesjonalnego grafika wzmacnia wizerunek firmy i podnosi jej prestiż, a dokumenty wydrukowane na papierze firmowym są estetyczne, profesjonalnie przygotowane, więc szybki rzut oka wystarczy, aby wiedzieć, czyje są. Tak samo z teczkami firmowymi, w których przynosi się propozycje współpracy dla kontrahentów i które ułatwiają przechowywanie dokumentacji i ich układanie.

Źródło – poligrafia szczecin

stojak z reklamą

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com

Teczki czy segregatory ułatwiają też zachowanie porządku w firmowej księgowości, dokumentacji czy archiwum. Drukarnia może też przygotować dla instytucji tekturowe teczki z otworem na umieszczenie w nich wizytówki czy kalendarza. Wizytówka jest szybkim przedstawieniem pojedynczych osób i instytucji, można za jej przyczyną wywrzeć naprawdę niezłe pierwsze wrażenie. Wygląd oraz kształt wizytówki możemy przystosować do tego, co robimy. Drukarnia bez kłopotu zrobi coś fajnego według autorskiego projektu graficznego. Aby nasze materiały były trwalsze można nanieść rodzaj foliowania.

Więcej:

Co więcej, żeby rzeczywiście wyróżniały się na tle innych, można wybrane części uwypuklić. Żeby instytucja została dobrze zapamiętana na przykład po sympozjum, może zrobić prezenty uczestnikom w torbach firmowych z fajnymi gadżetami, może także wysłać kartki pocztowe z podziękowaniem za uczestnictwo czy odręcznie przygotowane kartki czy też ozdoby świąteczne dla stałych partnerów biznesowych.

Symboliczne upominki, gadżety firmowe czy kartki pocztowe dlafirmowy – hiperłącze do serwisu -?rych są niespodziewanymi prezentami, za sprawą których jednostka będzie dobrze postrzegana i zostanie zapamiętana, zwłaszcza jeżeli otrzymane drobiazgi są po prostu użyteczne.