Techniczne odbiory nowych mieszkań

przez | 4 sierpnia 2022
W końcu nadszedł ten dzień i stałeś się właścicielem swojego własnego mieszkania! Koniec dylematów, sprzeczek z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i z większym doświadczeniem. Jeszcze tylko pownosić kartony, powiesić firanki i… Chwila, nie za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja szybkiej przeprowadzki [Miras Przeprowadzki Wrocław] do wytęsknionego domu jest bardzo obiecująca, lecz nie możemy pozwolić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo uważnie. Jeśli w tej chwili zauważymy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to spory wydatek.

Dlatego najpierw należy znaleźć odpowiedź na pytanie jak powinno wyglądać mieszkanie przed odbiorem technicznym? Umawiając się na odbiór (zobacz kliknij) techniczny mieszkania, warto wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na jakość wykonanych prac. Wymagana jest dokładność i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie ewentualnych niedoskonałości.

Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które ową sytuację mają już za sobą – nie jest to rozsądne wyjście. Nie jesteśmy pewni, że dojrzą wszystkie potencjalne usterki oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. odpowiednim rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny z fachowcem. Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i precyzyjnie będzie argumentował nakaz wprowadzenia modyfikacji. Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie lub dom, np. odbiór mieszkania od dewelopera, a zobaczymy listę ofert z której na pewno wybierzemy odpowiednią. Dzięki powierzeniu sprawy odpowiednim ludziom nie dokonamy odkrycia przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany przypominają fale Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w czasie stąpania po niej – nie wybudzi domowników ze snu. Odbiór odbędzie się jak należy, a my będziemy spać spokojnie w naszym wymarzonym m.