Szukasz odkurzacza do zadań specjalnych, ale nie jestes pewny, który kupić? Sprawdź, jakie masz możliwości

przez | 8 września 2022
W sklepach dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów profesjonalnych odkurzaczy. Każdy z nich jakąś rzeczą się odróżnia, posiada różne parametry, jest dobry do różnych zastosowań. Niektóre modele będą idealne do zapylonych pomieszczeń, kolejne będą idealne do stosowania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dokonamy zakupu takiego sprzętu dobrze jest się zastanowić, w jakim celu będziesz go używał. Tak jak bowiem napisaliśmy na początku artykułu, tego typu sprzęt do sprzątania ma różnorakie zastosowania. Jedne więc odkurzacze profesjonalne doskonale sprawdzają się do stosowania na mokro, jeszcze kolejne bez wody. Dodatkowo, musimy zwrócić uwagę na prawdopodobny czas jego użytkowania. Powinniśmy określić, ile czasu będzie stosowany. Na szczęście klasyfikacja jest dosyć jasna, wytwórcy w związku z tym dzielą odkurzacze na trzy główne rodzaje.

Klasa low, to grupa najniższa, medium – pośrodku, a high najwyższa. Klasy są pomocne w odniesieniu do klasyfikowania pyłów, wprowadzono go w 1997 roku. W klasie L są odkurzacze głównie stosowane do pozbywania się pyłów. Doskonale wymiatają nieczystości, które mogą powstawać w zakładach stolarskich oraz przy niewielkich pracach remontowych. Są także dobre do pozbywania się piasku oraz niewielkich kamieni. W klasie średniej odnajdziemy odkurzacze odpowiednie do sprzątania pyłów po drewnie jak i surowców drewnopodobnych. Są też stosowanie do pozbywania się wypełniaczy albo farb.

Nie masz ochoty przerwać czytania intrygującego tematu na jednym poście? W takim razie zapraszamy do kolejnych – kliknij w źródło falownik foxess opinie i wejdź na zbliżoną witrynę.

Najwyższa półka urządzeń usunie niebezpieczne dla człowieka materiały rakotwórcze oraz chorobotwórcze. Przeczytaj więcej:

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny tej klasy radzą sobie więc z azbestem, pleśnią, a także pyłami mineralnymi, niklem oraz sadzą. Nabywając taki odkurzacz zwracajmy szczególnie uwagę na to, jaki silnik jest użyty. Od jego jakości zależna jest moc ssania jak i moc przerobowa. Bardzo istotne są również filtry. W tej sytuacji najistotniejsze jest poznanie klasy filtra, który będzie nam potrzebny. Musimy zwracać tutaj uwagę na klasy, które poznaliśmy powyżej, to znaczy L, M oraz H. Musimy także zwracać wagę na odkurzacze z funkcją samooczyszczania się filtra. Taki system pozwala wydłużyć czas naszej pracy.