Sporo osób tego nie może zrozumieć lub boi się zrozumieć. Psychoterapeuta to zwyczajny lekarz, nie ma się czego bać

przez | 23 czerwca 2022
Psychoterapeuta to specjalista, ale nieco inny niż większość, których znamy. To lekarz duszy. Być może idziemy do niego z symptomami fizycznymi, które już w przeszłości zostały zaklasyfikowane jako niegroźne i nie wiemy, dlaczego kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. Jeśli to nie są symptomy wywoływane przez określoną chorobę to najczęściej oznacza, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching

Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji jedynie psychoterapeuta jest w stanie znaleźć przyczyny tego psychicznego bólu, który rozlewa się na ciało i uniemożliwia zwyczajnie funkcjonować.Kiedyś mówienie o tym, że chodzimy do psychiatry było szczytem odwagi. dawniej, bo dziś częściej od psychiatry wykorzystuje się bardziej przystępnego określenia – psychoterapeuta. Psychiatra – źródło artykułu – nadal wielu z nas łączy się z zakładem psychiatrycznym, gdzie przebywają niebezpieczni i ogarnięci szaleństwem ludzie. Tymczasem wizyta u psychoterapeuty ani trochę nie znaczy, że jesteśmy zwariowani czy coś w tym stylu. Podobnie, jak udajemy się do dentysty, kiedy ząb nas boli, lub do gastrologa, gdy pali nas w przełyku, podobnie powinniśmy pójść do psychiatry, jeżeli objawy, które nie mają przyczyny fizycznej przeszkadzają nam w zwykłym życiu.

masa ludzi stara się sobie poradzić z tym bez pomocy psychologa, lecz najczęściej kończy się to bardzo źle. symptomy, stany depresyjne, nerwica – leczenie nerwic Pruszków – i kolejne do wyleczenia schorzenia można wyleczyć psychiatrycznie i dzięki temu powrócić do codziennego działania. Jeśli będziemy zwlekać może się stać tak, że pożegnamy się z pracą, zerwiemy kontakt z ludźmi, staniemy się odseparowani, zatrzymamy się w miejscu. w ten sposób działa depresja czy nerwica. jeżeli na to pozwolimy możemy być pewni, że samo nie ustąpi, podobnie jak grypy nie wyleczymy czekaniem, lecz leczeniem.

zdarza się ze potrzeba kilku rozmów z psychoterapeutą, bez leków, lecz częściej jest tak, że leczenie jest dość długie, w trakcie leczenia często trzeba przyjmować tak zwane psychotropy, które wspomagają proces zdrowienia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak narkotyki, które nas odurzą i zmienią naszą osobowość. Właściwie można tak powiedzieć o wszystkich lekach, więc nie ma co panikować. Pamiętajmy, że psychoterapeuta to kolejny lekarz, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.