Smartfony – co obecnie jest na topie

przez | 6 marca 2022
Każdy aparat jest niewiele warty, jeżeli nie ma w środku praktycznych aplikacji. Obecnie na rynku możesz zakupić tony apek – od relaksujących gierek, przez oprogramowanie do GPS, aż do takich, które monitorują prędkość biegu sportowca.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Niestety, sporo z nich zawiera w sobie robaki, które mają za zadanie wyciąganie naszych cennych danych, przesyłanie esemesów na premium numery lub inne, szkodliwe aktywności. Olbrzymia większość wirusowych programów jest przeznaczona na Androida, gdyż ten system cechuje się wielką otwartością.

Oprócz tego wielu użytkowników telefonów lekceważy główne normy ochrony i ściąga apki z podejrzanych miejsc, co nierzadko kończy się źle. Lecz w przypadku innych systemów na telefony sytuacja ma się sporo lepiej. tworzenie aplikacji internetowych na Windows 8 jest procesem długim, gdyż Microsoft nie przepuszcza na rynek podejrzanych apek. Na dodatek firma ta wymyśliła szczelną przeszkodę dla malware, która polega na tym, że wszelkie włączane na telefonie aplikacje nie dostają wglądu do prywatnych danych właściciela.

Najbardziej bezpiecznym systemem na smartfony okazuje się ten, który jest wgrany na komórkach firmy Blackberry. Tej kanadyjskiej firmie bardzo zależy na ochronie, ponieważ kieruje swoją ofertę do biznesmenów i polityków. A to bezdyskusyjne, że w tych kołach używane są delikatne dane, które nigdy nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Mało wirusów atakuje także telefony Apple. Dzieje się tak, gdyż firma szanuje zasady jej zmarłego założyciela, Steve’a Jobsa. Kwestia zasadza się na tym, że istnieje jedne autoryzowane źródło, z którego da się kupować aplikacje na telefony. Dodatkowo każdy aparat jest silnie zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju próbą wglądu w kod iOSa.

Na zakończenie tematu trzeba nadmienić, jak można znaleźć programistów, którzy piszą apki na smartfony. Do wyszukiwarki internetowej wystarczy wklepać słowa „aplikacje mobilne nazwa miasta” (dla jasności: „aplikacje mobilne Wrocław – Jojomobile’).