Sektor paliwowy to nie jedynie benzyna i gaz, to coś więcej

przez | 5 lipca 2022
Większość ludzi po zasłyszeniu sformułowania „branża paliwowa” sprowadza to określenie do zaledwie kilku synonimów słownych, jak na przykład: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Rzeczywiście jest w tym prawda ale nie cała. Można nawet powiedzieć, że to tylko czubek wielkiej góry lodowej, której większość znajduje się skryta przed widokiem obserwatorów. Tak właśnie jest w przypadku tematyki paliw. Przeciętny zjadacz chleba nie ma nawet wyobrażenia jak wielkim arsenałem dysponują sklepy zajmujące się sprzedażą asortymentu z tej branży.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na początku należy odróżnić asortyment dla klientów instytucjonalnych od tego przeznaczonego dla klientów indywidualnych. Firmy z reguły interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to kosztowniejszym sprzętem. Chodzi tu na przykład o wyposażenie stacji paliw, od wielkich zbiorników na benzynę, poprzez myjnie po dystrybutory paliw. Zainteresowanie takim asortymentem wyrażają głównie sieciówki zajmujące się hurtową sprzedażą paliw oraz wielkie zakłady przemysłowe, transportowe czy wielkie gospodarstwa rolne, które wolą we własnym zakresie zorganizować sobie sprawę dystrybucji i nawet wytwarzania swojego biopaliwa na potrzeby działalności operacyjnej. Zobacz w tym miejscu: .

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Na drugim biegunie jest propozycja ukierunkowana do klienta indywidualnego, częstokroć będącego użytkownikiem jednego lub kilku aut. Potrzeby tych klientów są całkowicie inne od zapotrzebowania tych wielkich graczy. W tym przypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria niezbędne do codziennego użytkowania auta. Są to na przykład różnego rodzaju filtry patronowe do paliwa, karnisty, oleje itp.. Tego typu produkty oferowane są samochodziarzom na stacjach paliw rozprzestrzenionych na obszarze całego kraju.