Rys historyczny maszyny drukującej – począwszy od Gutenberga do druku cyfrowego

przez | 3 marca 2022
Powołanie do życia archetypu maszyny drukarskiej określa się na 600 rok n.e, co było dokonane w Azji. Na ziemiach Europy proces ekspansji działu poligraficznego odbywał się zdecydowanie wolniej. Za rewolucję w branży uznaje się wprowadzenie do codziennego użytku maszyny Gutenberga wynalezionej w połowie XV wieku. Co zmieniło się na przestrzeni lat? W zasadzie zmieniło się wszystko. Ujrzenie możliwości płynących ze zdolności powielania książek bez koniecznościzatrudniania skrybów czy ręcznego przepisywania książek wywierało wielki wpływ na poziom życia zwykłych obywateli.

druk kolorowy

Źródło: pixabay

Propagowanie druku sprawiło, że książki były o wiele mniej kosztowne, co otwierało drogę do szkolnictwa ludziom, którzy nie mogli sobie pozwolić na luksus wiedzy. Z biegiem czas rynek poligraficzny rozwinął się, zdobywając swój kulminacyjny punkt w współczesnym świecie, dając wszystkim różne techniki powielania treści na przykład druk cyfrowy. Dzisiejsi ludzie mają ułatwioną drogę nie tylko do wielu książek, gazet, publikacji. Poprzez zdobycze techniki wszyscy mogą nabyć własne wizytówki za nieduże pieniądze.

Zainteresował Cię ten temat? Wejdź więc w podany link, dowiedz się także, czy następne wątki też Cię wciągną. Sądzimy, że tak.

Szeroka oferta rynku drukarskiego powoduje, iż każdy znajdzie coś dobrego, nie nadwyrężając za bardzo oszczędności – doczytaj .

drukarnia

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Warta polecania drukarnia na pewno będzie wyposażona w specjalne wielofunkcyjne drukarki stronicowe jak i coraz popularniejsze drukarki 3D, stanowiące całkowitą rewolucja na rynku. Aby wykreować metodą 3D jakąś rzecz potrzeba wykonać lub wykupić skan 3d przedmiotu, który chcemy otrzymać. Metoda ta z sukcesem jest wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu do wytwarzania gotowych elementów, takich jak zabawki, elementy dekoracyjne czy odzież. Stale jednak maszyny tego typu postrzegane są raczej jako ciekawostki techniczne, dlatego nie każda drukarnia będzie w nie zaopatrzona.

Powiązany artykuł –