Rynek nieruchomości w 2011 roku

przez | 4 sierpnia 2022
Kryzys gospodarczy z 2007 roku nie oszczędził polskiego rynku nieruchomości. Zaostrzenie przez instytucje finansowe wymagań kredytowych i wzrost cen materiałów budowlanych spowodowało zmniejszenie zainteresowania nieruchomościami. W ostatnich latach sytuacja niewątpliwie się poprawiła a częstotliwość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Warszawa” wzrosła niemniej czy możemy ze spokojem myśleć o przyszłości?

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Polski rynek nieruchomości systematycznie odradza się po spadkach z 2007 roku i aktualnie jest w bez wątpienia lepszej kondycji. Rynek systematycznie wzrasta. W dobie niepewności związanej z utrzymaniem się na stanowisku coraz liczniej ludzie zakładają swoje firmy tworząc w ten sposób popyt na biura i powierzchnie handlowe. Po zastoju z okresu między latami 2008-2009 także firmy spoza granic zaczęły ponownie pojawiać się na rynku. W wielu dużych miastach agencje nieruchomości nie tylko cieszą się wyższym poziomem sprzedaży biur, ale również można zauważyć zwiększające się zainteresowanie wynajmem. Już w trakcie pierwszych dziewięciu miesięcy 2011 roku aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych osiągnęła poziom z całego roku 2010.

Dobrze wygląda również proces wychodzenia z kryzysu na rynku mieszkań. Komplikacje jakie dotknęły banki podczas kryzysu przyczyniły się do znacznego zachwiania zaufania do tych instytucji czyniąc inwestycje w nieruchomości interesującą możliwością inwestycji kapitału.

Zaaferowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

Również systematycznie podnoszący się poziom życia w Polsce powoduje utrzymanie dosyć dobrego poziomu popytu na lokale mieszkalne szczególnie w największych miastach. Firmy oferujące nieruchomości też coraz lepiej potrafią przewidywać najważniejsze oczekiwania ludzi oraz dopasowywać do nich swoje projekty.

Jeśli chodzi o aktywność deweloperów, agencji biur deweloperskich i kupujących na rynku nieruchomości Warszawa będzie pewnym liderem chociaż wielkość nowych inwestycji oraz zawieranych transakcji wzrasta w wielu dużych miastach w Polsce. Jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie nie pogorszy się w następnych latach można będzie oczekiwać udanego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Jeżeli się budujesz dom dowiedz się więcej na ten temat na portalu Da Bud.