Rynek nieruchomości użytkowych – tendencje na początku roku 2012

przez | 3 sierpnia 2022
Intensywnie rozmawia się o kryzysie gospodarczym, lecz mimo to nie dostrzega się go na rynku lokali użytkowych. Szczególnie w warszawie, najbardziej rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie pod biura ciągle sprzedają się prawie natychmiast.

biurowiec

Autor: D+H
Źródło: D+H

Jeżeli idzie o biura Warszawa ma bardzo dużo do zaoferowania. Wynajdziemy tam powierzchnię biurową doskonale dopasowaną do naszych potrzeb. Co więcej – praktycznie wszyscy deweloperzy oferują dopasowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb kupującego czy najemcy. Kiedy zdecydujemy się na zakup w czasie budowy możemy mieć udział w projektowaniu przeznaczonej dla nas przestrzeni. Wówczas mamy gwarancję, że nasze biuro będzie miało dokładnie tyle pokoi ile chcemy i o dokładnie takim przeznaczeniu, jakie wymyśliliśmy.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Nim weźmiemy się za szukanie ofert musimy zdawać sobie sprawę co jest nam potrzebne. Część ludzi omija ten punkt, co później sprawia, że marnuje dużo czasu na przeglądanie ofert zupełnie niedostosowanych do własnych potrzeb. Przemyślmy ile potrzebujemy oddzielnych pokoi, czy potrzebujemy by w firmie mieć open space, czy potrzebujemy więcej niż jednego pomieszczenia socjalnego itp. Wszystko to ma znaczenie przy wyborze lokalu. Jeśli wyszukamy w Internecie frazę „lokal użytkowy Warszawa” dowiemy się, że na rynku aktualnie królują biura o sporej powierzchni. Dużo wolnej przestrzeni może pomagać w pracy i kontakcie, ale może również być przeszkodą – to jest naturalnie uzależnione od specyfiki funkcjonowania firmy.

Przedsiębiorcy wciąż decydują się w dużej liczbie na najem przestrzeni biurowej, zdecydowanie rzadziej na zakup.

Jeśli szukasz najkorzystniejszej aktualnie oferty w internecie, spójrz na ofertę (http://sklephypo.pl/blog/abc-laczenia-kabli-do-pomp-glebinowych/) a bez wątpliwości tu ją od razu zauważysz i chętnie z niej skorzystasz.

Jest to swego rodzaju asekurowanie się w razie zmian w przedsiębiorstwie. Jeśli zatrudniamy coraz większą liczbę pracowników łatwiej nam będzie wynająć większe biuro niż nabyć na przykład dodatkową część piętra. To samo w wypadku ograniczenia zatrudnienia. Gdy firma się pomniejsza bardziej opłacalne jest jest przenieść się do mniejszego biura niż ponosić koszty pracy w dużym. Kiedy idzie o wynajem biur Warszawa daje nam ogromny wachlarz wyboru, zatem z pewnością znajdziemy zarówno małe jak i duże przestrzenie. Szczególnie, że ciągle budują się nowe biurowce, a deweloperom zależy, żeby wszelkie powierzchnie były kupione lub wynajęte. Rynek lokali użytkowych aktualnie ma się dobrze. Zobaczymy tak naprawdę dopiero w końcu roku, czy kryzys ma nań realny wpływ.

Źródło: