Rozlicz bezbłędnie pit oraz wesprzyj najbardziej potrzebujących

przez | 20 maja 2022
Ilość osób potrzebujących, jakie czekają na naszą pomoc jest zatrważająca. Powinniśmy pamiętać o nich podczas składania rozliczeń podatkowych. Wskazanie organizacji czy fundacji nic nas nie kosztuje, a może uczynić naprawdę bardzo wiele dobrego. Wielość organizacji pożytku publicznego wskazuje na to, jakie rozległe jest morze potrzeb.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdego roku musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Termin na to zadanie mija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Nie zostawiajmy tego na koniec. Jak przekazać 1% dla opp, czyli organizacji pożytku publicznego? Najistotniejszym elementem jest wpisanie właściwego numeru KRS. To on stanowi podstawę do przekazania pieniędzy. Nie musimy nawet znać nazwy stowarzyszenia, któremu chcielibyśmy pomóc. KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, jest gwarantem bezproblemowe przekazanie środków.

Zweryfikuj jakie istotne źródło stało się naszą zachętą. Nie pożałujesz i z chęcią przeglądniesz posty o tym ciekawym temacie. Kliknij w poniższy link.

Wypełniając pit37 należy pamiętać o poprawnym wypełnieniu wskazanych rubryk. Są one oznaczone numerami: 124 oraz 125. W sytuacji kiedy pragniemy wskazać konkretną osobę, trzeba dodatkowo wypełnić pola oznaczone następującymi numerami: 126, 127 i 128.

Istotną kwestią jest to, by sprawdzić, czy wybrana przez nas organizacja pożytku publicznego należycie rozlicza się ze swojej działalności. To jej obowiązek. Jeśli nie mamy konkretnej organizacji, a szczególnie mocno chcemy przekazać 1% dla opp, sprawdźmy wykaz, jaki jest ogólnodostępny na witrynach wskazanego ministerstwa. W tym wypadku odwiedźmy stronę www Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To Skarbówka przekazuje należne środki na konto wskazanych organizacji pożytku publicznego. Podatnik nie przelewa samodzielnie kwoty 1% podatku! –

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Po co warto pomagać najbiedniejszym i przekazywać 1% dla opp? Przede wszystkim, skoro posiadamy ku temu sposobność, to musimy ją odpowiednio wykorzystać. Po drugie, nigdy nie wiemy, czy my lub ktoś z naszych najbliższych nie będzie potrzebował takiej pomocy. Ponoć warto dzielić się bezinteresowną pomocą. Za jej sprawą świat może stać się lepszy. Jeśli to my podajemy komuś pomocną dłoń, to być może pewnego dnia ktoś tę dłoń wyciągnie do nas. Środki są potężnym zastrzykiem gotówki dla tych, których nie stać na kosztowne leczenie lub utrzymanie. Zdarza się, że są dla kogoś słynnym być albo nie być. Przekazanie jednego procenta nie wymaga naszego zaangażowania. Nie jest czasochłonne. Dla nas to tylko kilka sekund, a dla podopiecznych przeróżnych organizacji to dawka leków, seria rehabilitacji, porcja zupy lub miska karmy (w przypadku schronisk dla zwierząt).