Rady dla przyszłych modelek

przez | 2 grudnia 2022
Jesteś wysoka i posiadasz to „coś”? Znasz swoją wartość, wierzysz w siebie i swój sukces?
Jeśli tak, jesteś na najlepszej drodze by związać swoją przyszłość z modelingiem. Jednak pamiętaj, rzeczywistość świata mody to nie tylko blichtr, podróże i sympatyczne kontakty z ludźmi. To przede wszystkim systematyczna praca która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami.

Pokaz mody damskiej

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com

Wymaga pełnego zaangażowania i konsekwencji w działaniu, żelaznej dyscypliny, odporności na przeciwności losu i stres, a przy tym pogody ducha i uśmiechu, który nierzadko jest lekiem na nasze niepowodzenia i czasem otwiera wiele drzwi.Jeżeli jednak nadal jesteś pewna, że jak żadna inna dziewczyna masz predyspozycje do tego zawodu, powinnaś działać! Pukać do rozmaitych drzwi, wysyłać zgłoszenia, przygotować profesjonalne portfolio (fotografia modelek). A portfolio to sprawa kluczowa w tym zawodzie gdyż zwiększa szanse w branży modowej, jednocześnie zapewniając uwagę profesjonalistów. Dziewczynom rozpoczynającym pracę z aparatem na pewno przydadzą się dobre rady na temat pierwszych zdjęć z fotografem .

modelka

Autor: Pola Chrobot
Źródło: diva

Najważniejszą kwestią jest aby dziewczyna pojawiła się na planie po dobrze przespanej nocy. Cera musi być zadbana i co ważne bez makijażu. Peeling mile widziany. Nie zapominajmy jednak, że nie każda z nas po peelingu wygląda dobrze – nawet po tym wykonanym poprzedniego dnia. Z tego względu dobrze jest zrobić małą próbę. Istotną kwestią jest również nawilżanie. Gdy dziewczyna nie dba o skórę, nie nawilża jej właściwie, makijaż plus światło wydobędą wszelkie przesuszenia, nieestetyczne skórki i ogólnie słabą kondycję cery. Pamiętajmy również o ustach, nie mogą być przesuszone!
Włosy czyste, bez pianek, lakierów, oraz zabiegów typu prostowanie. Dobrze jest, kiedy modelka przyjdzie na sesję ubrana w rzeczy, które nie pozostawiają po sobie śladów na skórze. Dziewczyna, która umówiona na zdjęcia z bielizną w roli głównej pojawia się w obcisłych rurkach czy skarpetkach ze ściągaczem nie będzie mile widziana przez fotografa.czytaj także rozliczenia roczne rozliczenia roczneŚladów szwów i ramiączek od biustonosza nie zamaskuje się podkładami, a skórze potrzeba więcej niż godzinę na powrót do swego kształtu.
Spróbuj swoich sił w modelingu, być może to właśnie na Ciebie czeka świat mody! Być może zainteresuje Ciebie również sesja zdjęciowa prezent Warszawa jako rozpoczęcie super przygody.