Przewodnik. Jak wyrejestrować oraz zezłomować pojazd?

przez | 3 marca 2022
Żeby wyrejestrować czterokołowiec trzeba najpierw go zezłomować. Na początek powinniśmy więc znaleźć stację demontażu uprawnioną przez wojewodę do wydawania poświadczeń o przyjęciu pojazdu do kasacji (np. złomowanie pojazdów albo kasacja pojazdów Legnica). Ze stacją demontażu dobrze jest wpierw skontaktować się telefonicznie oraz dowiedzieć się, czy trzeba dostarczyć samochód sami czy stacja proponuje darmowy odbiór samochodu własną lawetą.

kasacja pojazdów

Autor: free photos & art
Źródło: http://www.flickr.com

Warto też dowiedzieć się, czy będziemy musieli ponieść jakieś koszty (ile kosztuje kasacja pojazdów legnica). Niektóre stacje demontażu akceptują do złomowania auta kompletne przyjmują bezpłatnie, zaś w przypadku dostarczenia pojazdu niekompletnego wymagają dopłaty. Za samochód w niezłym stanie i kompletny, który został dostarczony przez właściciela na szrot we własnym zakresie, niektóre stacje są skłonne uiścić podług indywidualnej wyceny wynegocjowanej z właścicielem wraka. Jakie poświadczenia trzeba dostarczyć? Do zezłomowania auta, niezbędne będą dokumenty, takie jak: dowód rejestracyjny bądź dokument potwierdzający dane samochodu.

Jeżeli chcesz pogłębić swoją znajomość rzeczy z ten temat, to zapraszam do mojej witryny. Należy wejść w moje łącze (http://blyss.pl/) i gotowe.

Gdy pojazd zarejestrowany jest na firmę, należy dołączyć wpis do ewidencji działalności gospodarczej, jak też upoważnienie do zezłomowania samochodu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego. Wymagany będzie też dokument tożsamości posiadacza auta. W przypadku współwłasności czy też w przypadku nieobecności posiadacza trzeba przedstawić również pisemne pełnomocnictwo od posiadacza. Po przyjęciu pojazdu do zezłomowania posiadacz otrzymuje: poświadczenie o przyjęciu auta do Stacji Demontażu Pojazdów, anulowanie dowodu rejestracyjnego, anulowanie tablic rejestracyjnych, anulowanie karty auta (jeżeli była wydana). Złomowanie pojazdów nowy sącz czy też w każdym innym mieście wygląda zazwyczaj podobnie (sprawdź

złomowanie

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Później, by wyrejestrować auto z zaświadczeniem o przyjęciu pojazdu do kasacji jak też tablicami rejestracyjnymi musimy w ciągu 30 dni zgłosić się do dobrego wydziału komunikacji. Z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu pojazdu na złom przestaje także obowiązywać opłata OC samochodu, jeżeli ten ją posiadał, zaś nadpłatę możemy wycofać. Jakim sposobem znaleźć auto złom w swym mieście? Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednie wyrażenie, dla przykładu auto złom Nowy Sącz –