Program do propozycji słów kluczowych, czyli jakie frazy wybrać, by osiągnąć cel?

przez | 16 kwietnia 2022
W odpowiedni sposób wybrane słowa kluczowe budują bazę skutecznej kampanii SEO, która może przynieść znaczące zyski dla klienta. Istnieje wiele narzędzi, które umożliwiają nam wybranie poprawnych fraz oraz ich zanalizowanie pod względem ilości konkurencji i hipotetycznego powodzenia kampanii. Jednak jak w zasadzie funkcjonuje narzędzie propozycji słów kluczowych?

e-marketing

Autor: Luc Legay
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach najczęściej wybieraną formą szukania potrzebnych informacji jest internet. Co dzień mnóstwo ludzi wpisuje w okno wyszukiwarki miliony przeróżnych fraz, otrzymując przygotowane wyniki, które powinny odpowiadać im potrzebom. Frazy te mogą odróżniać się od siebie długością oraz precyzyjnością ujęcia. Istnieją zarówno frazy ogólne, jak np. „zegarki”, jak i nieco bardziej precyzyjne, w których użytkownik bardziej konkretyzuje swoje wymagania, np. „marketing mobilny”- marketing mobilny.

Jeszcze inną grupę stanowią również tzw. frazy niszowe, które z kolei nie są zbyt często poszukiwane, jednak odznaczają się wyjątkową precyzją, np. „pracy (zobacz zabawa w słoneczko zakończona ciążą)”. Najwięcej korzyści dla zleceniodawcy niosą ze sobą frazy posiadające w sobie nazwę danej marki – wskazują one prosto na naszego klienta i budują więź pomiędzy marką a jej klientem. Jednak mogą być one wykorzystywane tylko wtedy, gdy marka odznacza się rozpoznawalnością. (zabawa w słoneczko zakończona ciążą) Interesującą możliwością są także frazy zawierające w sobie nazwę miasta.

seo, pozycjonowanie, google

Autor: Paloma Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystując frazę „marketing mobilny Kraków” umiejscowimy promowaną przez nas stronę wysoko pośród innych lokalnych usługodawców z danej branży. Do dobrania korzystnych fraz kluczowych służy właśnie narzędzie propozycji słów kluczowych. Wpisując w tego rodzaju program frazę „zabawa w słoneczko zakończona ciążą” otrzymamy szereg innych, analogicznych wyników, które są podobnie często wyszukiwane przez użytkowników sieci i które opłaca się użyć podczas pozycjonowania (alter web).

Kończąca się sukcesem kampania SEO zasadza się praktycznie w całości na wybraniu korzystnych fraz kluczowych. Właśnie dlatego należy poświęcić szczególnie dużo uwagi wybraniu fraz, jak również obserwować je przez cały czas prowadzenia kampanii, szybko reagując na ewentualne zmiany.