Profesjonalne wędrowanie

przez | 10 maja 2022
Z zachodu na wschód, z południa na północ, w każdy zakątek i do każdego miasteczka – podróżujemy. Odkąd zniknęły granice możemy sobie na to pozwolić. Jako obywatele Unii Europejskiej i Strefy Schengen możemy także zatrudniać się w wielu miejscach kontynentu.

Wraz z naszym podróżowaniem do boju ruszyły samochody – mniejsze i wększe, ale przede wszystkim te, w których nie siedzą żądni przygód wycieczkowicze, lecz pracujący ciężko kierowcy TIR-ów i innych troszkę mniejszych samochodów.

Biały samochód dostawczy

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com

Zajmują się przede wszystkim transportem ładunków, transportowaniem różnych przedmiotów o rozmiarach wielkogabarytowych, samochodów, części do pojazdów, przewożą wszystko, nawet to, co nazywa się tak dziwnie, że nie wiedziałbyś jak o to zapytać.

Jeżdżą do odległych krajów, jeśli w kierunku zachodnim to trafiają na znajomych z Anglii, Francji czy Hiszpanii, inaczej klaruje się sytuacja we Wschodniej Europie, tam nikt ze świata zachodniego nie chce jechać tłumacząc, że obcy język, obce zwyczaje i tradycje, a do tego niebezpiecznie. Z tego też względu nasze przedsiębiorstwa przewozowe transportują ładunki na Wschód, dzięki temu przejmują większość zleceń, których zachodnie firmy nie chcą się podjąć.

W większości firm obowiązuje taki system, że da się pracować bez przerwy przez nawet 3 tygodnie, a potem dostać tydzień wolnego lub normalny czas pracy – tygodniowy, a weekendy wolne. Większość osób preferuje drugi wariant, najczęściej ze względu na rodzinę. No bo trzytygodniowa rozłąka to niekoniecznie tragedia, ale jak jest możliwość spotkać się z rodziną w czasie weekendu – to właściwie wybór jest oczywisty.

———–Zobacz ofertę: Transport od Itl Omega———–

Zespół autobusów

Autor: Jeff Attaway
Źródło: http://www.flickr.com

Kierowca TIR-a nieźle może zarobić, ale wykonuje jednocześnie szczególnie ciężką pracę. Nieustannie się jest w trasie, śpi się w aucie, stając na stacjach benzynowych albo na specjalnych miejscach postojowych. Odżywia się niezdrowo, ciągle jest w innym miejscu, więc odnalezienie punktu odniesienia nie jest łatwe, a takim miejscem jest dom.

Czy prezentowany materiał Cię zafascynował? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis części zamienne do pieców próżniowych, który także posiada ciekawe materiały.

Przykładowo, mamy zły dzień w pracy, więc gdy wrócimy do domu, choć na trochę się uspokajamy, jesteśmy u siebie. Kierowca TIR-a tego nie ma, bo zaraz czeka go kolejna trasa pełna przygód.

Podsumowując, praca tirowca nie jest dla każdego. Większość z nas lubi podróże, ale na wakacje. Takie podróżowanie, gdzie czas nagli, a zdrzemnąć się można tylko na parkingu, nie jest dla każdego.