Powszechna cyfryzacja nie może być niczym niekorzystnym, jeżeli będziemy umieli z niej korzystać

przez | 3 września 2022
Żyjemy w czasach, kiedy wszystko zmienia się tak szybko, że sami nierzadko nie wiemy jak nadążyć za tym wszystkim, co nas otacza. Jeśli więc przyjrzymy się całemu temu procesowi, to z pewnością dojdziemy do wniosku, że chcąc czy nie chcąc, sami jesteśmy jego pewną częścią i my również go napędzamy. Dzieje się tak z rozmaitych powodów.

zakupy online

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś np. ludzie tacy jak księgowa wiedli proste życie wśród swoich spraw biurowych do załatwienia, dziś rzeczywistość jest inna. Jesteśmy otoczeni komputerami z każdej strony (Media IT Sp. z o. o.). Przelewy bankowe, zakupy W internecie, poczta mailowa, sprawy zawodowe i osobiste – to wszystko w dużej mierze przerzuciło się do świata wirtualnego i tam zapewne zostanie. Jak najbardziej warto analizować te wszystkie zjawiska, aby móc choć trochę zadecydować, do czego chcemy dołączyć, a od czego stronić.

Przekonaj się, że taka wskazówka spod linku (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/projektowanie-elektroniki) nie umknie Twej uwadze, gdyż nakreśla dokładnie tego rodzaju problematykę, co post, który dokładnie w teraz czytasz.

Innowacje technologiczne są czymś, co często może budzić wiele kontrowersji. Z jednej strony rozwój w dziedzinach, tego rodzaju jak medycyna, powoduje, że czujemy się bezpieczni i możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, z drugiej zaś perspektywy wyłania się obraz świata zawładniętego robotami, gdzie maszyny zastępują człowieka w wielu obszarach – . Proces globalizacji także ma swoje dwa oblicza, stąd też warto jest zastanawiać się nad tymi kwestiami, bowiem prawdopodobnie na naszych oczach powstaje coś bez wątpienia niezwykłego w skali dziejów ludzkości. Powszechna komputeryzacja nie musi być niczym złym, o ile będziemy umieli z niej korzystać i czerpać z niej to co najlepsze. Nie musimy więc bezwiednie gonić za tym, co nowe, możemy natomiast wybierać.

Nie da się pominąć kwestii, jaką innowacje technologiczne wywarły na życie jednostek w społeczeństwie.

ludzie

Autor: New Zealand Tertiary Education Union
Źródło: http://www.flickr.com

Zachowania kulturowe na przestrzeni lat nigdy nie zmieniały się tak dynamicznie jak to się dzieje w obecnych czasach. Zmienia się nie tylko moda, ale również sposób bycia – jest coraz bardziej podobny do tego z Zachodu i sprawia, że nawet zagranicą mamy wrażenie jakbyśmy byli u siebie, gdyż ludzie w wielu miejscach żyją w podobny sposób. Jeśli zatem chcielibyśmy zachować swoją indywidualność, musimy szukać na nią sposobu . Nie da się podać gotowej recepty na to, jak nie zwariować w tej pędzącej wciąż rzeczywistości.