Potrzebne jest ci napełnianie klimatyzacji i czyszczenie klimatyzacji? Odrobina danych przybliży ten nieznajomy temat.

przez | 14 stycznia 2022
Każdy posiadacz pojazdu wyposażonego w układ klimatyzacji nie powinien zapomnieć o jej cyklicznym oczyszczaniu – odgrzybianiu i napełnianiu. Trzeba także pamiętać, że jest ona zrobiona dla naszej wygody, podnosi wartość podróżowania, udostępnia możliwość schłodzenia rozgrzanego wnętrza samochodu w gorące dni.

samochód

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ona z pewnością także swego typu wsparciem dla kierującego, ponieważ pozwala dłużej zachować koncentrację i wygodę.

Aby odszukać nadzwyczajne treści w internecie, to na początku kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej (www.zawiesiawroclaw.pl/category/haki) – na pewno nie będziesz żałować.

Trzeba pamiętać, że cykliczne napełnianie klimatyzacji daje większe bezpieczeństwo jazdy po drodze, gdyż układ ten suszy powietrze w aucie, a to w wilgotne, pochmurne dni zapobiega parowaniu szyb, które mogą umniejszać widoczność.

Cały system klimatyzacji (okazyjne montaż klimatyzacji warszawa) wypełniony być powinien czynnikiem roboczym – swego rodzaju substancją, którą spręża kompresor, a potem wpływa do parownika, a tam już ulega rozprężeniu. W trakcie tego cyklu czynnik ochładza parownik i okalające go powietrze z dmuchawy nawiewu w aucie. Potem substancja przepływa do skraplacza i oddaje ciepło wzięte z parownika. System ten jest nieprzerwany i owocuje chłodzeniem parownika i oddawaniem ciepła przez chłodnicę do otoczenia – sprawdź.

Czyszczenie klimatyzacji powinno być przeprowadzone chociaż raz w roku. Zwane jest to także odgrzybianiem, z tego względu, że podczas eksploatacji klimatyzacji, w wilgotnym mechanizmie zbierają się bakterie oraz grzyby. Przyczyniają się do tego, że z nawiewów klimatyzacji uwalniają się nieprzyjemne zapachy, a tego rodzaju powietrze może wywoływać różnego typu schorzenia, reakcje alergiczne dróg oddechowych i skóry. Czyszczenie klimatyzacji nie jest trudnym procesem. Polega na dezynfekowaniu ogólnie mechanizmu chłodzącego specjalnymi substancjami chemicznymi. Ich małe cząsteczki okalają parownik i szczegółowo wszystkie odnogi i zakamarki nawiewów. Inną metodą oczyszczania jest także ozonowanie kabiny. Aby cały mechanizm działa prawidłowo, bezproblemowo i dawał efekty, to niezbędna jest właściwa wielkość czynnika roboczego – płynu w systemie (warto sprawdzić).

kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Napełnianie klimatyzacji jest wymaganym procesem, jeżeli pragnie się korzystać z tego dobrodziejstwa, gdyż w miarę funkcjonowania wielkość substancji w przewodach się zmniejsza. Wtedy cały układ przestaje działać właściwie. Napełnianie klimatyzacji należy przeprowadzić raz w roku, a najlepszą porą jest okres wiosenny.