Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia bardzo duża wygoda w codziennym życiu

przez | 9 maja 2022
Jazda swoim samochodem to bez wątpienia ogromna wygoda w życiu codziennym. Ale będzie się to wiązać również z pewnymi obowiązkami, których nie należy pomijać gdyż konsekwencje zaniedbania mogą być niekiedy bolesne. Pierwszym z podstawowych obowiązków jest pilnowanie należytego technicznego stanu pojazdu. Każdy bez wyjątku pojazd aby móc jeździć po ulicach musi być sprawny technicznie, a jedynym potwierdzeniem tego będzie robione regularnie techniczne badanie.

samochód

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda niesprawnym samochodem będzie po prostu niebezpieczna, naraża pasażerów, kierowcę i pozostałych uczestników ruchu drogowego na wypadki, a w przypadku kontroli policja może zatrzymać dowód rejestracyjny.

Kolejną sprawą, o jakiej każdy bez wyjątku kierowca powinien zapamiętać, jest obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Jest ono zawierane na okres dwunastu miesięcy i po zakończeniu tego okresu, bez żadnej przerwy powinna być opłacona następna polisa. Za nieposiadanie ubezpieczenia grożą kary finansowe jakie nie należą do najniższych, lecz największe kłopoty pojawią się, gdy kierujący spowoduje samochodem bez ważnej polisy drobną stłuczkę lub poważny wypadek.

Komunikacyjne ubezpieczenia – – co prawda nie chronią przed kolizją czy awarią samochodu, ponieważ przeważnie będzie to sprawa ludzkich błędów lub losowych wydarzeń, ale bardzo mogą się przydać w sytuacji awaryjnej. Polisa OC chroni

samochód

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com

ofiary wypadków, gwarantując naprawienie samochodu, lecz także pomoc w czasie samego zdarzenia. Aby podróżowanie było bezpieczniejsze należy również zadbać o ochronę sprawcy.

Tu bardzo dobrze sprawdzają się ubezpieczenia AC, dzięki nim przy stłuczce którą się spowodowało otrzyma się odszkodowanie, ale ich zakres obejmuje również dość często kradzież pojazdu albo zniszczenia na parkingu. Można pomyśleć także o pakiecie assistance, koszt jego nie jest duży, a mogą być z tego duże korzyści. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia bezpłatne wsparcie przy zepsuciu samochodu, wyładowaniu akumulatora lub zgubienia kluczyka. Warto pamiętać o kupnie ubezpieczenia,racie (zobacz smartvest.pl)nieważ dzięki temu poruszanie się samochodem będzie bardziej bezpieczne i wygodne.