Pojazd na własność, czy ? Kiedy warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

przez | 18 kwietnia 2022
Myślisz o wyjeździe na urlop, a nie jesteś właścicielem samochodu? Nie lubisz stać w pociągu jadąc na drugi koniec kraju? Nie chcesz| wydać masy pieniędzy na kupno swoich czterech kółek? Może powinieneś przymierzyć się do oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które zajmują się wypożyczaniem samochodów. W ich ofercie znajdują się zarówno niewielkie, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy reprezentacyjne limuzyny. Wybór jest rozległy i każdy namierzy pojazd, który najtrafniej będzie dopasowany do jego potrzeb (kliknij link).

Żeby zasiąść za kierownicą jednego z oferowanych przez wypożyczalnię auta, musimy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się też z wpłaceniem kaucji. Czasami wypożyczalnie dokładają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami otwarcia biura, czy dopisaniem jeszcze jednego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy starannie zaznajomić się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy zdefiniowanego limitu kilometrów na dobę, lub czy po zakończeniu użytkowania samochodu nie jesteśmy zobowiązani wybrać się na myjnię i posprzątać w środku.

Zobacz ten użyteczny serwis (https://wroclaw-adwokat.pl/prawo-karne-wroclaw/) – prezentuje on podobną problematykę i z pewnością również Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj zatem i kliknij tu!

Trzeba też zwrócić uwagę na to, że najczęściej auto, które dostajemy jest zatankowane do pełna. Przy zdawaniu go do wypożyczalni my również powinniśmy oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy w taki sposób narazić się na dodatkowe koszty.

czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza jedynie praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możliwość, by usiąść za kierownicą efektownych samochodów za fragment ich rynkowej wartości. Na parkingach firm bowiem znajdziemy także sportowe modele osławionych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można chociaż przez jeden dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.