Podstawowe elementy z jakich się składa wyposażenie warsztatu ślusarskiego, rola dobrej jakości sprzętów i urządzeń.

przez | 19 grudnia 2022
Odpowiednie wyposażenie warsztatu ślusarskiego jest dość kosztowną sprawą, przede wszystkim z tego powodu, że trzeba dużo zainwestować w dobrej jakości urządzenia i maszyny. W żadnym wypadku nie warto kupować nic taniego, zdecydowanie najlepszą opcją będzie inwestycja w sprzęty porządne i solidne. Wybór tanich elektronarzędzi będzie jedynie niepotrzebnym wydatkiem, bo podczas intensywnego użytkowania szybko ulegną awarii, i koniec końców i tak trzeba będzie zakupić jeszcze raz dobre.

Spawarka

Autor: Drew Stephens
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc zdecydowanie lepiej zrobić to raz odpowiednio na początku, będzie i taniej i wygodniej dla właściciela i klientów warsztatu. Jednym z podstawowych urządzeń, o jakich trzeba pomyśleć jest spawarka inwertorowa weldman . Spawanie jest jedną z podstawowych metod łączenia ze sobą elementów metalowych, i bez niej żaden warsztat ślusarski nie dałby rady produkować wielu elementów, na jakie jest duże zapotrzebowanie, na przykład takich jak ogrodzenia, bramy czy konstrukcje metalowe.

Ponieważ spawarki w ślusarskich zakładach niekiedy będą pracować po kilka godzin dziennie, to muszą być rzeczywiście dobrej jakości, tu urządzenia firmy Weldman bardzo dobrze dają sobie radę i są godne polecenia. Zakład ślusarski nie obejdzie się też bez maszyn do cięcia elementów metalowych. Powinny się więc przydać nożyce, za pomocą jakich będzie można szybko ciąć pręty (inne wątki tutaj) i druty, a do większych części specjalne globus piły. Bardzo często do cięcia pręty (sprawdzona oferta prętów-> aner.com.pl/kategorie/prety)ystywane są też szlifierki stołowe, po zamontowaniu odpowiedniej tarczy bardzo dobrze zdają w tej roli egzamin.

Sporą rolę w warsztatowych pracach mają też tokarki i frezarki, dzięki nim można precyzyjnie i z dużą dokładnością wykonywać nawet skomplikowane części. Na zakończenie trzeba jeszcze wyposażyć warsztat w potrzebne ręczne elektronarzędzia festool, takie jak szlifierki i wiertarki i będzie można zaczynać działanie.

Na zakup podstawowego zestawu narzędzi do warsztatu należy przeznaczyć co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych, ale jeżeli będzie się miało dobry, to posłuży on długie lata.