Plusy porównywarek cenowych

przez | 10 sierpnia 2022
Niewielu z nas robi zakupy – choćby niewielkie, czy pod wpływem impulsu – bez uprzedniej kontroli, ich ceny w innym sklepie. W dobie internetu, i coraz bardziej rozwijającej się e-sprzedaży, porównanie cen przed kliknięciem „kup” działanie jak najbardziej słuszne.

Ceneo

Źródło: Ceneo

Umożliwiają nam to specjalnie przygotowane porównywarki cenowe. Jedną z nich jest Ceneo, która wykazuje się największym poważaniem wśród internautów z racji najatrakcyjniejszych ofert.

Jak posługiwać się Ceneo? To naprawdę nic trudnego.

Korzystanie z Ceneo przebiega wręcz automatyczne. Jeśli wiemy jaki artykuł nas interesuje, wystarczy, że podamy jego nazwę w oknie głównej wyszukiwarki, widniejącej na górze strony. Z kolei gdy dopiero chcemy się zaznajomić z jakąś pozycją (np. telewizorem), wejdźmy w odpowiednią właściwą zakładkę, a tam wybierzemy interesujące nas parametry techniczne urządzenia i najniższą cenę.

By być użytkownikiem Ceneo, nie trzeba się nigdzie logować. Wszystkie informacje zawarte na stronie są ogólnodostępne i mogą z nich skorzystać wszystkie osoby odwiedzające stronę.

Ceneo to rodzaj serwisu troszczący się o wizerunek swój i swoich klientów. W następstwie tego przygotowało program programy księgowe „Zaufane opinie”, dzięki któremu wszelkie komentarze zamieszczane na stronie są zgodne z rzeczywistością. Dzięki zastosowaniu specjalnej weryfikacji komentarzy, strona nie dopuszcza do fałszywych opinii o sklepach.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz więcej sklepów traktuje obecność serwisie jako możliwość promowania nazwy firmy.

Od momentu gdy w sieci rozpoczęły swą działania porównywarki cen wszelakich produktów, sklepy masowo podjęły korzystanie z ich usług. Na skutek tego klient ma możliwość, by szybko i łatwo porównać cenę produktu, który go interesuje i wybrać ten, który jest dla niego najtańszy .

Dlaczego warto zdecydować się na porównywarki e-sklepów? Im wyższy licznik odwiedzin w sklepie, to automatycznie większa sprzedaż, rozpoznawalność marki – co procentuje w przyszłości (klient pamięta i wraca) oraz mniejszy koszt za reklamę niż w przypadku np. spotów telewizyjnych. Korzystanie z Ceneo? To się opłaca!