Płatności nowej generacji

przez | 4 marca 2022
pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tłumy ludzi na poczcie albo agencjach pocztowych skutecznie zniechęcają nawet najwierniejszych entuzjastów tradycji. Czasy, kiedy płatności dokonywało się wyłącznie przy okienku agencji pocztowej się skończyły. I bardzo dobrze, ponieważ teraz możemy opłacać zobowiązania bez wychodzenia z domu i co godne podkreślenia– zupełnie nieodpłatnie.Mikropłatności – co to takiego?.

Od lat zwrócono uwagę na zapotrzebowanie na rynku na możliwość regulowania niewielkich sum, który będzie bezpieczny, łatwy oraz skuteczny. Sposób taki określany jest jako płatności smsem. Dokonywane są za pomocą tak zwanych internetowych portmonetek przez zalogowanie się na stronę internetową. Możemy w ten sposób zakupić przedmioty o niewielkiej wartości takich jak: prasa, transmisji danych, dostępu do stron www czy w celu zamieszczania ogłoszeń. Mikropłatności są pozbawionym ryzyka sposobem zarządzanie portfelami oraz co istotne, wystarczą cztery kliknięcia aby opłacić transfer danych czy zakup. SMS – zapłać za zakupy telefonem.Podobnym wynalazkiem umożliwiającym dokonywanie bezpiecznych płatności są kody sms. Służą one do potwierdzania zakupów dokonywanych za pomocą portaluinternetowego lub telefonicznego. Składają się one z sześciu cyfr wpisywanych w okno serwisu albo podawanych konsultantowi. Kody sms są nie ryzykownym sposobem zatwierdzania operacji bezgotówkowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że trzykrotne podanie błędnego sms kodu zablokuje nam dostęp i trzeba będzie powtórnie uwierzytelnić nasze konto.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Wszystkie nowoczesne sposoby płatności są bardzo skutecznie zabezpieczone tak, aby nie mogły się dostać w niepowołane ręce. Jeżeli chodzi o mikropłatności jak też płatności smsem należy pamiętać aby nie podawać swoich haseł bankowych i kodów sms osobom trzecim.

Dokonywanie płatności nigdy nie było tak szybkie i proste jak teraz – ciekawy artykuł. Posiadając dostęp do internetu i komputera swobodnie możemy płacić rachunki, kupować w sieci czy operować swoimi oszczędnościami. Jest to nieocenione w erze szybkiego tempa życia. Skrytka w sejfie nie będzie już użyteczna a my, wreszcie możemy spać spokojnie nie zamartwiając się o nasze finanse.

Mamy zamiar Cię zaprosić do następnej pasjonującej strony – kontynuuj poznawanie (http://programylojalnosciowe.pl/o-firmie/) bez limitów, żeby mieć możliwość zapoznania się z nowymi wpisami na ten temat.