
Niedawna powódź w Japonii, w czasie której zalało zakłady produkujące części komputerowe pokazuje jak istotne dla rynku finansowego na całej Ziemi są to czynności. Tego rodzaju planowanie postępowania w czasie kryzysu nazywa się planowaniem ciągłości działania.
Planowanie kryzysowe
Ciągłość działania firmy w sytuacji kryzysowej może stanowić o jej dalszym funkcjonowaniu. Dlatego też duże korporacje cały czas kontrolują ryzyko aby określić prawdopodobieństwo pojawienia się różnych niebezpieczeństw.

Innym istotnym elementem jest sporządzenie planu postępowania dla jak największej ilości ewentualnych sytuacji. W późniejszym czasie założenia teoretyczne otrzymane na tym etapie wprowadza się w życie, poddając je zbiorowi eksperymentów.
Jeśli zainteresował Cię ten wątek, to pod tym łączem (https://www.traple.pl/) odnajdziesz więcej podobnych danych, które zapewne będą warte zainteresowania.
Następnym etapem planowania kryzysowego jest opracowanie wniosków z wykonanych eksperymentów, oraz zaplanowanie w oparciu o te wnioski zmian w planie działania. Jest to proces stały i cykliczny, wymagający znacznych nakładów pieniężnych i dokonania szeregu szkoleń wśród zatrudnionych.

Bezpieczeństwo informacji w firmie
Konieczność zmiany lokalizacji siedziby firmy pociąga za sobą szereg zagrożeń dla ważnych treści składowanych na dyskach twardych firmowych komputerów. Business continuity management wielką wagę przywiązuje właśnie do bezpieczeństwa infrastruktury IT przedsiębiorstwa. Wydostanie się informacji poza firmę miewa groźne skutki nie tylko w postaci strat finansowych, ale też może nieść za sobą następstwa prawne.
Dlatego bardzo ważne jest właściwe zabezpieczanie i szyfrowanie kopii zapasowych dokumentów znajdujących się w siedzibie, jak i odpowiednie ich składowanie. Łączy się to z zestawem kosztownych szkoleń dla pracowników działu IT, jest to jednak inwestycja jak najbardziej opłacalna i zapewniająca dobre skutki.